
Duitse industrie rekent na twee jaar weer eens lagere prijzen
WIESBADEN (ANP) - Duitse bedrijven die goederen produceren hebben in oktober lagere prijzen gevraagd voor hun producten dan een maand eerder. Het is de eerste keer sinds mei 2020 dat de zogeheten producentenprijzen op maandbasis daalden, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Dat zou een eerste indicatie kunnen zijn dat de inflatie in Duitsland zijn hoogtepunt heeft bereikt.
De prijzen in oktober waren 4,2 procent lager dan in september. Ten opzichte van oktober vorig jaar lagen de prijzen nog wel fors hoger. In dat jaar was er een stijging van 34,5 procent. Dat kwam vooral door de energieprijzen die in die periode ook hard omhoog ging.
Ook de hoge voedselprijzen hebben invloed op de producentenprijzen. Zaken als vlees, suiker en boter werden veel duurder, net als olie voor in voedingsproducten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De productie in de Nederlandse industrie is in juli met 1,1 procent gekrompen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna de helft van de industriƫle sectoren krimp van de productie te zien. In juni was nog sprake van een productiedaling met 0,1 procent op jaarbasis.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Volkswagen heeft met drie stichtingen een schikking getroffen over sjoemeldiesels waardoor zo'n 100.000 mensen in Nederland compensatie krijgen. De vergoeding kan variƫren van 300 tot 2500 euro, melden Stichting Car Claim, Stichting Diesel Emissions Justice en Volkswagen Group Diesel Efficiency Stichting.
24 minuten geledenNAALDWIJK (ANP) - Nederlandse kassenbouwers worden hard geraakt door de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. Opdrachtgevers zeggen orders af en kassenbouwers halen veel minder nieuwe opdrachten binnen in de voor hen belangrijke Amerikaanse markt. Dat zegt voorzitter Annie van de Riet van AVAG, de brancheorganisatie van de Nederlandse kassenbouw- en installatiesector. Atrium Agri, een samenwerkingsverband met onder meer kassenbouwers, heeft enkele opdrachten zien wegvallen of opgeschort worden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft president Donald Trump tijdelijk verboden om Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Ze mag aanblijven zolang ze de pogingen van de president om haar te ontslaan aanvecht.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Door de wereldwijde handelsonrust heeft al 17 procent van de Nederlandse technologische industriebedrijven investeringen uitgesteld. Dat meldt ondernemersorganisatie FME op basis van een nieuwe peiling. Het gaat vooral om uitgestelde investeringen in uitbreiding van de productiecapaciteit, verduurzamingsprojecten en vernieuwing of uitbreiding van bedrijfslocaties.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Door de wereldwijde handelsonrust heeft al 17 procent van de Nederlandse technologische industriebedrijven investeringen uitgesteld. Dat meldt ondernemersorganisatie FME op basis van een nieuwe peiling. Het gaat vooral om uitgestelde investeringen in uitbreiding van de productiecapaciteit, verduurzamingsprojecten en vernieuwing of uitbreiding van bedrijfslocaties.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen klommen dinsdag gaandeweg de handel omhoog. Beleggers schoven zorgen over de verslechterende economie opzij en richtten hun aandacht op de verwachte renteverlagingen om de groei te stimuleren. Apple viel op met een 1,5 procent lagere koers. Het technologieconcern onthulde tijdens zijn jaarlijkse evenement een reeks nieuwe iPhones, smartwatches en AirPods, maar daar leken beleggers niet van onder de indruk.
9 uur geleden