Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse industrie produceerde meer in oktober

Duitse industrie produceerde meer in oktober

WIESBADEN (ANP) - De Duitse industrie heeft in oktober meer geproduceerd dan een maand eerder. Zo werden er aanzienlijk meer auto's en andere voertuigen gebouwd, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Ook van andere kapitaalgoederen zoals bijvoorbeeld machines en andere zaken die meer dan tien jaar meegaan werd de productie opgevoerd. Ten opzichte van oktober vorig jaar ligt de productie van de Duitse industrie nog wel iets lager.

De industriële productie groeide met 2,8 procent, ruim meer dan de 1 procent groei waar economen in doorsnee op hadden gerekend. Ook het cijfer van september werd naar boven toe bijgesteld zodat er in die maand nu slechts een afname van 0,5 procent werd gemeten.

De productie van de Duitse industrie verloopt zeer grillig. Dat heeft deels te maken met de chiptekorten in met name de auto-industrie waardoor fabrieken soms enige tijd stil komen te liggen of niet op maximale capaciteit kunnen produceren. Ook andere grondstoffen en producten zijn soms moeilijk te krijgen, mede door transportproblemen.

Economen van ING noemen de opleving van de Duitse industrie een goed teken, maar zijn nog niet overtuigd dat die aanhoudt. De problemen in de leveringsketen blijven de industrie namelijk nog zeker tot ver in 2022 plagen. Voor de Duitse economie is de industrie zeer belangrijk. Zeker aangezien consumenten door de hoge energieprijzen en gestegen inflatie minder uitgeven. Daardoor stijgt het risico op een krimp van de Duitse economie dit kwartaal, menen de kenners van ING.

Meer uit Financieel

Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

42 minuten geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

1 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

2 uur geleden
Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

4 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

21 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

22 uur geleden