Duitse industrie produceerde meer in oktober
WIESBADEN (ANP) - De Duitse industrie heeft in oktober meer geproduceerd dan een maand eerder. Zo werden er aanzienlijk meer auto's en andere voertuigen gebouwd, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Ook van andere kapitaalgoederen zoals bijvoorbeeld machines en andere zaken die meer dan tien jaar meegaan werd de productie opgevoerd. Ten opzichte van oktober vorig jaar ligt de productie van de Duitse industrie nog wel iets lager.
De industriële productie groeide met 2,8 procent, ruim meer dan de 1 procent groei waar economen in doorsnee op hadden gerekend. Ook het cijfer van september werd naar boven toe bijgesteld zodat er in die maand nu slechts een afname van 0,5 procent werd gemeten.
De productie van de Duitse industrie verloopt zeer grillig. Dat heeft deels te maken met de chiptekorten in met name de auto-industrie waardoor fabrieken soms enige tijd stil komen te liggen of niet op maximale capaciteit kunnen produceren. Ook andere grondstoffen en producten zijn soms moeilijk te krijgen, mede door transportproblemen.
Economen van ING noemen de opleving van de Duitse industrie een goed teken, maar zijn nog niet overtuigd dat die aanhoudt. De problemen in de leveringsketen blijven de industrie namelijk nog zeker tot ver in 2022 plagen. Voor de Duitse economie is de industrie zeer belangrijk. Zeker aangezien consumenten door de hoge energieprijzen en gestegen inflatie minder uitgeven. Daardoor stijgt het risico op een krimp van de Duitse economie dit kwartaal, menen de kenners van ING.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.
3 uur geleden