Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse industrie produceerde in november minder

Duitse industrie produceerde in november minder

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse industrie heeft in november iets minder geproduceerd dan een maand eerder. Vooral de productie van auto's en vrachtwagens, maar ook die van machines bleef achter, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. In die sectoren laten de chiptekorten zich het hardst voelen. Ook de cijfers van oktober werden naar beneden bijgesteld, al was er toen nog steeds een productiegroei ten opzichte van september.

De productie van de Duitse industrie daalde in november met 0,2 procent. Die van motorvoertuigen lag echter 4,1 procent lager en de productie van machines bleef in november met 3,6 procent achter ten opzichte van een maand eerder. Op jaarbasis produceerde de Duitse industrie in november 2,4 procent minder. Ten opzichte van februari 2020, de maand voor de coronapandemie toesloeg in Duitsland, bleef de productie zelfs 7 procent achter.

De Duitse export en import namen in november wel toe. De export viel 1,7 procent hoger uit, de import steeg met 3,3 procent. Duitsland handelde vooral meer met andere EU-landen. De handel met het Verenigd Koninkrijk nam juist verder af na de brexit. Ook met China werd minder zaken gedaan, terwijl er juist meer gehandeld werd met de Verenigde Staten.

Ook in Frankrijk daalde de productie van de industrie in november. Die lag 0,4 procent lager dan in oktober. Op jaarbasis was er een afname van de productie met 0,5 procent.

Meer uit Financieel

OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

3 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

16 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

17 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

19 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

20 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

22 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

23 uur geleden