Duitse industrie produceerde in november minder
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse industrie heeft in november iets minder geproduceerd dan een maand eerder. Vooral de productie van auto's en vrachtwagens, maar ook die van machines bleef achter, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. In die sectoren laten de chiptekorten zich het hardst voelen. Ook de cijfers van oktober werden naar beneden bijgesteld, al was er toen nog steeds een productiegroei ten opzichte van september.
De productie van de Duitse industrie daalde in november met 0,2 procent. Die van motorvoertuigen lag echter 4,1 procent lager en de productie van machines bleef in november met 3,6 procent achter ten opzichte van een maand eerder. Op jaarbasis produceerde de Duitse industrie in november 2,4 procent minder. Ten opzichte van februari 2020, de maand voor de coronapandemie toesloeg in Duitsland, bleef de productie zelfs 7 procent achter.
De Duitse export en import namen in november wel toe. De export viel 1,7 procent hoger uit, de import steeg met 3,3 procent. Duitsland handelde vooral meer met andere EU-landen. De handel met het Verenigd Koninkrijk nam juist verder af na de brexit. Ook met China werd minder zaken gedaan, terwijl er juist meer gehandeld werd met de Verenigde Staten.
Ook in Frankrijk daalde de productie van de industrie in november. Die lag 0,4 procent lager dan in oktober. Op jaarbasis was er een afname van de productie met 0,5 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het hoofd van de Britse luchtverkeersleiding NATS heeft een cyberaanval uitgesloten als oorzaak van de storing die voor veel geannuleerde vluchten heeft gezorgd. De storing heeft meer dan 1000 vluchten op Britse luchthavens ontregeld. Dinsdag werden er tientallen vluchten geschrapt op Schiphol vanwege het technische probleem.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een klein verlies begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt vanwege de stijgende olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De prijs van een vat Brentolie, oftewel olie uit het Midden-Oosten en Europa, nadert de 100 dollar per vat. Ook gas werd opnieuw duurder. De hogere energieprijzen dreigen de inflatie verder aan te jagen en vergroten de kans op renteverhogingen door de centrale banken.
1 uur geledenARTEIXO (ANP) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketens als Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in zijn eerste jaarhelft meer omzet geboekt door goede verkopen van de lente- en zomercollecties en stelt ook dat zijn collecties voor de herfst en winter goed worden ontvangen door klanten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De huizenprijzen in Nederland gaan dit jaar en volgend jaar verder omhoog, ondanks een afkoeling van de huizenmarkt door meer aanbod. Dat verwachten economen van Rabobank, de grootste hypotheekverstrekker van het land. In het vorige kwartaalbericht gingen ze voor de rest van dit jaar nog uit van stagnerende huizenprijzen.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend verder omhoog waarbij Brent nu bijna op 100 dollar per vat staat. Iran heeft gezegd een Amerikaanse basis in Jordanië en schepen en olietankers rond de Straat van Hormuz te hebben aangevallen. De Verenigde Staten melden aanvallen op Iraanse doelen, onder meer op het eiland Kharg in de Perzische Golf. Daarbij zouden ook tankers vernietigd zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juli met 1,2 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. Ook aan diensten werd meer uitgegeven. De bestedingen lieten daarmee voor de vijfde maand op rij een stijging zien. In juni groeide de consumptie met 1,7 procent.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Door de technische storing op dinsdag bij de Britse luchtverkeersleiding zijn ook woensdag vluchten geannuleerd. Volgens Flightradar24 zijn 177 vluchten geschrapt, bijna allemaal op London Heathrow Airport. De Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) waarschuwt dat het herstel "tijd zal kosten".
4 uur geleden