Duitse industrie krijgt weer meer nieuwe orders binnen
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse industrie heeft in november weer meer nieuwe orders binnengekregen na de tegenslag door een onverwachte grote daling in oktober. Daarmee is er bij de oosterburen weer reden voor wat optimisme over de economie. Het herstel van Duitsland wordt de laatste tijd namelijk bedreigd door aanhoudende problemen in de toeleveringsketens van bedrijven, een hoge inflatie en de nieuwe coronavirusgolf.
De fabrieksorders dikten in november met 3,7 procent aan. Het aantrekken van de vraag was daarmee beduidend sterker dan economen in doorsnee hadden voorzien. In oktober namen de orders volgens een herzien cijfer nog af met 5,8 procent op maandbasis.
Tot de problemen in de toeleveringsketens behoort ook het wereldwijde chiptekort. Daar heeft met name de Duitse auto-industrie veel last van. Zij moesten eerder fabrieken soms zelfs tijdelijk stilleggen omdat er niet genoeg chips waren binnengekomen om de auto's af te maken. Dit drukt ook de autoverkopen. Ook andere materialen zijn schaars of hebben door problemen met transport een langere levertijd.
Onder meer Volkswagen heeft wel aangegeven te hopen dat de problemen daar dit jaar geleidelijk zullen afnemen. Maar vanuit de auto-industrie klonken ook al meerdere waarschuwingen dat het aanbod in de eerste helft van van 2022 waarschijnlijk krap zal blijven.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
6 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
8 uur geleden