
Duitse industrie eist actie regering-Scholz tegen zwakke economie
BERLIJN (ANP/DPA) - De regering van bondskanselier Olaf Scholz moet nu actie ondernemen om de zwakte van de Duitse economie tegen te gaan. Dat heeft voorzitter Siegfried Russwurm van de belangrijke industriƫle lobbygroep BDI gezegd. Volgens hem is er geen tijd te verliezen voor Scholz omdat er over anderhalf jaar parlementsverkiezingen in Duitsland zijn.
Volgens Russwurm moet de regering nu "daadkrachtige" actie ondernemen. Hij heeft al vaker kritiek geuit op het economisch beleid van de regering-Scholz. De BDI-voorzitter had recent weer een ontmoeting met de bondskanselier om over hun meningsverschillen te praten.
Russwurm wil minder bureaucratie voor het bedrijfsleven, snellere vergunningsprocedures en een betere aanpak van de hoge energieprijzen. Ook zijn de belastingen te hoog, aldus de BDI-voorzitter.
Hij heeft Scholz ervan beticht de moeilijke economische situatie voor Duitse bedrijven niet serieus genoeg te nemen. Eerder zei Russwurm dat er onder Scholz twee jaren verloren zijn gegaan als het gaat om economisch beleid.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten zijn woensdag flink hoger geopend, gesteund door geruststellende uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij gaf aan geen plannen te hebben om Fed-voorzitter Jerome Powell te ontslaan. De aanhoudende aanvallen van Trump op de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank zorgde eerder voor grote onrust op de wereldwijde effectenmarkten. De beurshandel kreeg daarnaast steun van uitspraken van Trump, die aangaf niet van plan te zijn het "hard te spelen" in het lopende handelsconflict met China.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan "heel aardig" tegen China te zijn bij onderhandelingen over de importheffingen van de twee landen. De heffingen tegen China zullen volgens hem dalen als er een deal komt.
27 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer nieuwe orders binnengekregen. De opdrachten lieten zowel ten opzichte van het vierde kwartaal van vorig jaar als het eerste kwartaal van 2024 een stijging zien. De omzet en winst gingen in het afgelopen kwartaal wel omlaag, vooral door een afgenomen vraag vanuit de auto- en smartphonesector.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, met merken als Flexa en Sikkens, zegt grotendeels afgeschermd te zijn van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump omdat lokaal wordt geproduceerd en ingekocht. Wel kan het bedrijf naar eigen zeggen een impact voelen van een zwakkere consumentenvraag door de economische onzekerheid als gevolg van het handelsbeleid van Trump.
1 uur geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft in het eerste kwartaal van dit jaar opnieuw lagere resultaten geboekt. Het bedrijf stelt bovendien dat de vooruitzichten voor de rest van het jaar beperkt zijn door "toenemende macro-economische onzekerheid". Randstad is "voorzichtig" en werkt met verschillende scenario's om de "wendbaarheid te verzekeren", meldt het concern bij de kwartaalcijfers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet van plan is Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan, ondanks zijn frustratie over het feit dat de centrale bank de rente niet sneller verlaagt. Trump noemt Powell om die reden graag "meneer Te Laat". Ook beschreef hij hem onlangs als een "grote loser".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maar liefst 42 procent van de ondernemers controleert zelden of nooit hun eigen bedrijfsgegevens in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Dit terwijl bijna driekwart (71 procent) van de ondernemers zich wel bewust is van het feit dat zij zelf verantwoordelijk zijn voor een juiste en actuele registratie, toont recent onderzoek van de KVK onder vijfhonderd ondernemers.
5 uur geleden