Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse industrie bezorgd om energieprijzen na stoppen kernenergie

Duitse industrie bezorgd om energieprijzen na stoppen kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Stoppen met kernenergie opwekken kan zorgen voor hogere energieprijzen en een kleiner aanbod, waarschuwt Peter Adrian, president van de Duitse evenknie van de Kamer van Koophandel. Daarmee reageert hij op het besluit van Duitsland om aanstaande zaterdag de drie laatste kerncentrales van het land stil te leggen. Adrian zegt dinsdag tegen de krant Rheinische Post dat de grootste economie van Europa nog steeds vatbaar is voor de gevolgen van de oorlog in Oekraïne.

De energieprijzen zijn sinds de zomer van 2021 flink gestegen, mede vanwege de oorlog in Oekraïne. De laatste maanden zijn de prijzen van bijvoorbeeld gas aan het dalen, al zijn ze nog steeds hoger dan twee jaar geleden. Volgens Adrian zouden de drie kerncentrales dit weekend niet moeten sluiten, maar "blijven draaien tot het einde van de energiecrisis".

Adrian stelt dat alleen dan kan worden voorkomen dat de energieprijzen de komende maanden fors stijgen en het aanbod krimpt. "Onlangs lagere energieprijzen zijn de kosten voor energie nog steeds hoog voor de meeste bedrijven in Duitsland. We moeten er alles aan blijven doen om het aanbod van energie uit te breiden en het in elk geval niet verder te beperken", zegt Adrian.

Door de laatste drie kerncentrales uit te zetten, wil Duitsland verduurzamen zonder kernenergie te hoeven gebruiken. Het land wil al zo'n twintig jaar af van kernenergie en de centrales hadden eind vorig jaar uit moeten gaan. De plannen zijn uitgesteld vanwege de oorlog in Oekraïne en de lagere gastoevoer uit Rusland.

Meer uit Buitenland

Jarenlange celstraf voor voormalige first lady van Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.

39 minuten geleden
Ecuador houdt nationale feestdag na bereiken volgende ronde op WK

QUITO (ANP/RTR) - ‌De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.

49 minuten geleden
Al 55 Fransen verdronken tijdens hittegolf sinds 18 juni

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.

52 minuten geleden
Belgische politie identificeert verdachten van explosie synagoge

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.

54 minuten geleden
Levenslang voor aanslag op kerstmarkt Maagdenburg in 2024

MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.

1 uur geleden
Twee Spanjaarden dood door aardbeving Venezuela, tachtig vermist

MADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.

2 uur geleden
Zuid-Korea leidt half miljoen dronestrijders op

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.

6 uur geleden