Duitse industrie bepleit snel integreren vluchtelingen Oekraïne
BERLIJN (ANP/DPA) - Vluchtelingen uit Oekraïne moeten zo snel mogelijk worden geïntegreerd in de Duitse maatschappij en arbeidsmarkt. Daar roepen de belangrijkste belangengroepen voor de Duitse industrie toe op. Zij vinden dat er nieuwe procedures moeten komen om de integratie van Oekraïense vluchtelingen zo soepel mogelijk te laten verlopen.
De gezamenlijke oproep komt van de overkoepelende vakbondsorganisatie DGB en werkgeversorganisatie BDA. "Bedrijven en ondernemingsraden staan klaar om te helpen met het opvangen, trainen en opleiden van deze mensen en hen te integreren in de arbeidsmarkt." Ze willen dat de overheid hier een soort raamwerk voor opstelt, met zo min mogelijk bureaucratische rompslomp.
De organisaties veroordelen daarnaast de Russische invasie van Oekraïne in de "sterkst mogelijke bewoordingen" en spreken hun steun uit voor de westerse sancties tegen Rusland. Ze vinden dat de Russische regering onmiddellijk een einde moet maken aan de strijd en dat er een diplomatieke oplossing moet komen voor het conflict.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
8 uur geleden