Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse industrie bepleit snel integreren vluchtelingen Oekraïne

Duitse industrie bepleit snel integreren vluchtelingen Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - Vluchtelingen uit Oekraïne moeten zo snel mogelijk worden geïntegreerd in de Duitse maatschappij en arbeidsmarkt. Daar roepen de belangrijkste belangengroepen voor de Duitse industrie toe op. Zij vinden dat er nieuwe procedures moeten komen om de integratie van Oekraïense vluchtelingen zo soepel mogelijk te laten verlopen.

De gezamenlijke oproep komt van de overkoepelende vakbondsorganisatie DGB en werkgeversorganisatie BDA. "Bedrijven en ondernemingsraden staan klaar om te helpen met het opvangen, trainen en opleiden van deze mensen en hen te integreren in de arbeidsmarkt." Ze willen dat de overheid hier een soort raamwerk voor opstelt, met zo min mogelijk bureaucratische rompslomp.

De organisaties veroordelen daarnaast de Russische invasie van Oekraïne in de "sterkst mogelijke bewoordingen" en spreken hun steun uit voor de westerse sancties tegen Rusland. Ze vinden dat de Russische regering onmiddellijk een einde moet maken aan de strijd en dat er een diplomatieke oplossing moet komen voor het conflict.

Meer uit Financieel

Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

3 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

4 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

4 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

5 uur geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

8 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

8 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

9 uur geleden