Duitse industrie bepleit snel integreren vluchtelingen Oekraïne
BERLIJN (ANP/DPA) - Vluchtelingen uit Oekraïne moeten zo snel mogelijk worden geïntegreerd in de Duitse maatschappij en arbeidsmarkt. Daar roepen de belangrijkste belangengroepen voor de Duitse industrie toe op. Zij vinden dat er nieuwe procedures moeten komen om de integratie van Oekraïense vluchtelingen zo soepel mogelijk te laten verlopen.
De gezamenlijke oproep komt van de overkoepelende vakbondsorganisatie DGB en werkgeversorganisatie BDA. "Bedrijven en ondernemingsraden staan klaar om te helpen met het opvangen, trainen en opleiden van deze mensen en hen te integreren in de arbeidsmarkt." Ze willen dat de overheid hier een soort raamwerk voor opstelt, met zo min mogelijk bureaucratische rompslomp.
De organisaties veroordelen daarnaast de Russische invasie van Oekraïne in de "sterkst mogelijke bewoordingen" en spreken hun steun uit voor de westerse sancties tegen Rusland. Ze vinden dat de Russische regering onmiddellijk een einde moet maken aan de strijd en dat er een diplomatieke oplossing moet komen voor het conflict.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.
4 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.
4 uur geleden