Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse huizenbouwers willen miljarden om bouw uit slop te trekken

Duitse huizenbouwers willen miljarden om bouw uit slop te trekken

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse woningbouw heeft jaarlijks miljarden aan subsidies nodig om de huizenbouw uit het slop te trekken. Dat zeggen verschillende brancheorganisaties in een gezamenlijke verklaring. Net als in Nederland kampt het land met een groot tekort aan woningen, maar de nieuwbouw wordt hard geraakt door de gestegen rentes en bouwkosten.

Volgens de organisaties is er jaarlijks een subsidiebedrag nodig van wel 23 miljard euro. Dat geld moet dan gaan naar de jaarlijkse bouw van 100.000 sociale huurwoningen en 60.000 nieuwe betaalbare koophuizen. Ook moeten regels worden versoepeld om sneller te kunnen bouwen en kosten te verlagen.

Als er niets wordt gedaan om de woningnood aan te pakken kan volgens de organisaties namelijk het economisch herstel in Duitsland worden ondermijnd en worden de politieke spanningen in het land vergroot, bijvoorbeeld doordat mensen door hoge huurprijzen in armoede vervallen.

Terughoudender

De Duitse regering heeft de doelstelling om jaarlijks wel 400.000 nieuwe huizen te bouwen, maar die ambitie wordt bij lange na niet waargemaakt. Projectontwikkelaars zijn door de hoge kosten en ook lange vergunningstrajecten veel terughoudender geworden met nieuwe woningprojecten. Ook komen bouwbedrijven in financiële problemen door die hoge kosten.

De grote Duitse vastgoedinvesteerder Vonovia schortte in september nog de bouw van 60.000 appartementen op in verband met de hoge bouwkosten, omdat het niet winstgevend zou zijn. Het vertrouwen van Duitse woningbouwers zakte begin dit jaar nog naar het laagste niveau ooit.

5 procent

Het economisch onderzoeksinstituut DIW in Berlijn meldde donderdag dat de productie in de Duitse woningbouw dit jaar naar verwachting met meer dan 5 procent zal krimpen.

Meer uit Financieel

Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

22 minuten geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

1 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

2 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

17 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

20 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

22 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

22 uur geleden