Duitse huizenbouwers beginnen 2024 somberder dan ooit
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Duitse huizenbouwers is in januari verder gedaald naar het laagste niveau ooit gemeten, meldt het economische onderzoeksinstituut Ifo. De stemming onder de bouwers is al langere tijd negatief door een gebrek aan nieuwe opdrachten en toenemende financiële problemen in de sector. De sector kampt met hogere rentetarieven, hogere prijzen van bouwmaterialen en annuleringen van bouwprojecten. Het woningtekort in het land loopt daardoor verder op.
"De woningbouw wordt nog steeds geconfronteerd met de dubbele klap van een gebrek aan nieuwe opdrachten en aanhoudende projectannuleringen", zei Ifo-hoofdonderzoeker Klaus Wohlrabe. Ook de vooruitzichten voor de komende maanden zijn volgens hem somber.
Door de bouwcrisis raakt het doel van de Duitse regering om 400.000 huizen per jaar te bouwen steeds verder uit zicht en neemt het woningtekort alleen maar toe. De Duitse Vastgoedfederatie schat dat er in het land al een tekort is van ruim 500.000 appartementen en dat tekort dreigt de komende jaren aanzienlijk groter te worden als gevolg van het gebrek aan bouwactiviteit.
Ook in Nederland kampt de bouwsector met hogere rentes, kostenstijgingen en een gebrek aan geschikte bouwgrond. Onder meer het trage afgeven van vergunningen voor bouwlocaties door gemeenten en provincies zorgt er ook voor dat de Nederlandse overheid niet aan de bouwdoelstelling van 100.000 woningen per jaar kan voldoen om het woningtekort aan te pakken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geleden