Duitse huizenbouwers beginnen 2024 somberder dan ooit
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Duitse huizenbouwers is in januari verder gedaald naar het laagste niveau ooit gemeten, meldt het economische onderzoeksinstituut Ifo. De stemming onder de bouwers is al langere tijd negatief door een gebrek aan nieuwe opdrachten en toenemende financiële problemen in de sector. De sector kampt met hogere rentetarieven, hogere prijzen van bouwmaterialen en annuleringen van bouwprojecten. Het woningtekort in het land loopt daardoor verder op.
"De woningbouw wordt nog steeds geconfronteerd met de dubbele klap van een gebrek aan nieuwe opdrachten en aanhoudende projectannuleringen", zei Ifo-hoofdonderzoeker Klaus Wohlrabe. Ook de vooruitzichten voor de komende maanden zijn volgens hem somber.
Door de bouwcrisis raakt het doel van de Duitse regering om 400.000 huizen per jaar te bouwen steeds verder uit zicht en neemt het woningtekort alleen maar toe. De Duitse Vastgoedfederatie schat dat er in het land al een tekort is van ruim 500.000 appartementen en dat tekort dreigt de komende jaren aanzienlijk groter te worden als gevolg van het gebrek aan bouwactiviteit.
Ook in Nederland kampt de bouwsector met hogere rentes, kostenstijgingen en een gebrek aan geschikte bouwgrond. Onder meer het trage afgeven van vergunningen voor bouwlocaties door gemeenten en provincies zorgt er ook voor dat de Nederlandse overheid niet aan de bouwdoelstelling van 100.000 woningen per jaar kan voldoen om het woningtekort aan te pakken.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De wereldwijde verkoop van elektrische trucks en bussen is vorig jaar bijna verdubbeld, met China als absolute koploper. Dat meldt de International Council on Clean Transportation (ICCT). Volgens die organisatie werden er vorig jaar in de hele wereld ruim 520.000 elektrisch aangedreven vrachtwagens en bussen verkocht. Dat is een stijging van 86 procent vergeleken met een jaar eerder.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon stond donderdag bij de verliezers op de Amsterdamse beurs na publicatie van de resultaten. Topman Lard Friese sprak van "solide" cijfers van de verzekeraar, die het vertrouwen versterken de financiële doelen voor 2026 "te halen of te overtreffen". Ook werd het onlangs aangekondigde aandeleninkoopprogramma met 150 miljoen euro verhoogd tot 350 miljoen euro. Beleggers lijken echter op meer te hebben gehoopt. Het aandeel zakte ruim 3 procent.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft heeft in het eerste halfjaar van 2026 bijna drie keer zoveel omzet geboekt als in dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft het bedrijf te danken aan de overname van kaasgereedschapproducent Boska. Die werd op 6 februari van dit jaar afgerond.
1 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft in de eerste helft van dit jaar lagere resultaten behaald, mede door de geopolitieke onzekerheid vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Bovendien was de eerste helft van vorig jaar nog uitzonderlijk sterk voor het bedrijf uit Papendrecht.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global heeft zijn overnameplannen voor advies- en ingenieursbureau Arcadis opnieuw bevestigd. WSP blijft ervan overtuigd dat een samenvoeging met de Nederlandse onderneming de juiste zet is voor de partijen. Arcadis wees een ongevraagd overnamebod van de Canadezen tot twee keer toe af.
1 uur geledenGENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis had in het eerste halfjaar van 2026 minder bezoekers in Nederland dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens Kinepolis komt dit door de sluiting van twee bioscopen, in Utrecht centrum en in Huizen. In alle andere landen groeide het aantal bezoekers.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon heeft overeenstemming bereikt met Duncan Russell over zijn aftreden als financieel directeur en zijn vertrek bij de verzekeraar in april 2027. Zijn vertrek houdt volgens Aegon verband met de geplande verplaatsing van het hoofdkantoor en officiële vestigingsplaats naar de Verenigde Staten. De zoektocht naar zijn opvolger is volgens de verzekeraar gestart.
2 uur geleden