Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse huizenbouwers beginnen 2024 somberder dan ooit

Duitse huizenbouwers beginnen 2024 somberder dan ooit

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Duitse huizenbouwers is in januari verder gedaald naar het laagste niveau ooit gemeten, meldt het economische onderzoeksinstituut Ifo. De stemming onder de bouwers is al langere tijd negatief door een gebrek aan nieuwe opdrachten en toenemende financiële problemen in de sector. De sector kampt met hogere rentetarieven, hogere prijzen van bouwmaterialen en annuleringen van bouwprojecten. Het woningtekort in het land loopt daardoor verder op.

"De woningbouw wordt nog steeds geconfronteerd met de dubbele klap van een gebrek aan nieuwe opdrachten en aanhoudende projectannuleringen", zei Ifo-hoofdonderzoeker Klaus Wohlrabe. Ook de vooruitzichten voor de komende maanden zijn volgens hem somber.

Door de bouwcrisis raakt het doel van de Duitse regering om 400.000 huizen per jaar te bouwen steeds verder uit zicht en neemt het woningtekort alleen maar toe. De Duitse Vastgoedfederatie schat dat er in het land al een tekort is van ruim 500.000 appartementen en dat tekort dreigt de komende jaren aanzienlijk groter te worden als gevolg van het gebrek aan bouwactiviteit.

Ook in Nederland kampt de bouwsector met hogere rentes, kostenstijgingen en een gebrek aan geschikte bouwgrond. Onder meer het trage afgeven van vergunningen voor bouwlocaties door gemeenten en provincies zorgt er ook voor dat de Nederlandse overheid niet aan de bouwdoelstelling van 100.000 woningen per jaar kan voldoen om het woningtekort aan te pakken.

Meer uit Financieel

President Duitse centrale bank: economie kan 1 procent groeien

ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.

9 minuten geleden
Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.

23 minuten geleden
Wall Street wint na banenrapport VS, Tesla en SpaceX bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.

40 minuten geleden
Minister Italië wil duidelijkheid van Lagarde over einde bij ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.

2 uur geleden
Na Samsung verhoogt ook Google prijs telefoons vanwege chiptekort

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.

2 uur geleden
Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

4 uur geleden
G7-landen akkoord over vrijgave diesel na dreigement Trump

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".

6 uur geleden