Duitse hoptelers hebben het moeilijk door minder bierconsumptie
NEURENBERG (ANP/DPA) - Hoptelers in Duitsland, het grootste productieland van het belangrijke ingrediënt van bier, hebben het moeilijk doordat mensen wereldwijd minder bier drinken. De prijzen die zij voor hun hop krijgen zijn daardoor de afgelopen twee jaar gekelderd en veel telers vrezen dat ze met hun bedrijf moeten stoppen, zegt de Duitse branchevereniging van hoptelers.
"In sommige gevallen zijn de prijzen de afgelopen twee jaar 90 procent gedaald. Dit maakt het economisch onmogelijk om hop te telen", beweert voorzitter Adolf Schapfl van de brancheorganisatie. Daarnaast hebben veel brouwerijen volgens hem al meer hop gekocht dan ze kunnen verwerken. Sommige bierbrouwers laten hun orders daarom later leveren of hebben bestellingen geschrapt.
Langetermijncontracten met brouwerijen hebben de pijn voor de hoptelers enigszins verzacht. Deze zijn namelijk goed voor ongeveer 99 procent van de afgenomen hop. Maar op het moment dat deze contracten de komende jaren aflopen, kunnen de problemen toenemen.
Duitse brouwerijen verkochten in de eerste helft van dit jaar 4,2 miljard liter bier, 0,6 procent minder dan een jaar eerder. Zelfs het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland kon een daling niet voorkomen. De Duitse Brouwersvereniging weet de tegenvallende verkopen eerder al aan het wisselvallige weer in de eerste zes maanden van 2024.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
20 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
7 uur geleden