Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse hoptelers hebben het moeilijk door minder bierconsumptie

Duitse hoptelers hebben het moeilijk door minder bierconsumptie

NEURENBERG (ANP/DPA) - Hoptelers in Duitsland, het grootste productieland van het belangrijke ingrediënt van bier, hebben het moeilijk doordat mensen wereldwijd minder bier drinken. De prijzen die zij voor hun hop krijgen zijn daardoor de afgelopen twee jaar gekelderd en veel telers vrezen dat ze met hun bedrijf moeten stoppen, zegt de Duitse branchevereniging van hoptelers.

"In sommige gevallen zijn de prijzen de afgelopen twee jaar 90 procent gedaald. Dit maakt het economisch onmogelijk om hop te telen", beweert voorzitter Adolf Schapfl van de brancheorganisatie. Daarnaast hebben veel brouwerijen volgens hem al meer hop gekocht dan ze kunnen verwerken. Sommige bierbrouwers laten hun orders daarom later leveren of hebben bestellingen geschrapt.

Langetermijncontracten met brouwerijen hebben de pijn voor de hoptelers enigszins verzacht. Deze zijn namelijk goed voor ongeveer 99 procent van de afgenomen hop. Maar op het moment dat deze contracten de komende jaren aflopen, kunnen de problemen toenemen.

Duitse brouwerijen verkochten in de eerste helft van dit jaar 4,2 miljard liter bier, 0,6 procent minder dan een jaar eerder. Zelfs het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland kon een daling niet voorkomen. De Duitse Brouwersvereniging weet de tegenvallende verkopen eerder al aan het wisselvallige weer in de eerste zes maanden van 2024.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

45 minuten geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

1 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

2 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

2 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

3 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

3 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

5 uur geleden