Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse hoptelers hebben het moeilijk door minder bierconsumptie

Duitse hoptelers hebben het moeilijk door minder bierconsumptie

NEURENBERG (ANP/DPA) - Hoptelers in Duitsland, het grootste productieland van het belangrijke ingrediënt van bier, hebben het moeilijk doordat mensen wereldwijd minder bier drinken. De prijzen die zij voor hun hop krijgen zijn daardoor de afgelopen twee jaar gekelderd en veel telers vrezen dat ze met hun bedrijf moeten stoppen, zegt de Duitse branchevereniging van hoptelers.

"In sommige gevallen zijn de prijzen de afgelopen twee jaar 90 procent gedaald. Dit maakt het economisch onmogelijk om hop te telen", beweert voorzitter Adolf Schapfl van de brancheorganisatie. Daarnaast hebben veel brouwerijen volgens hem al meer hop gekocht dan ze kunnen verwerken. Sommige bierbrouwers laten hun orders daarom later leveren of hebben bestellingen geschrapt.

Langetermijncontracten met brouwerijen hebben de pijn voor de hoptelers enigszins verzacht. Deze zijn namelijk goed voor ongeveer 99 procent van de afgenomen hop. Maar op het moment dat deze contracten de komende jaren aflopen, kunnen de problemen toenemen.

Duitse brouwerijen verkochten in de eerste helft van dit jaar 4,2 miljard liter bier, 0,6 procent minder dan een jaar eerder. Zelfs het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland kon een daling niet voorkomen. De Duitse Brouwersvereniging weet de tegenvallende verkopen eerder al aan het wisselvallige weer in de eerste zes maanden van 2024.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

3 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

5 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

7 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

8 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

9 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden