Duitse hoptelers hebben het moeilijk door minder bierconsumptie
NEURENBERG (ANP/DPA) - Hoptelers in Duitsland, het grootste productieland van het belangrijke ingrediënt van bier, hebben het moeilijk doordat mensen wereldwijd minder bier drinken. De prijzen die zij voor hun hop krijgen zijn daardoor de afgelopen twee jaar gekelderd en veel telers vrezen dat ze met hun bedrijf moeten stoppen, zegt de Duitse branchevereniging van hoptelers.
"In sommige gevallen zijn de prijzen de afgelopen twee jaar 90 procent gedaald. Dit maakt het economisch onmogelijk om hop te telen", beweert voorzitter Adolf Schapfl van de brancheorganisatie. Daarnaast hebben veel brouwerijen volgens hem al meer hop gekocht dan ze kunnen verwerken. Sommige bierbrouwers laten hun orders daarom later leveren of hebben bestellingen geschrapt.
Langetermijncontracten met brouwerijen hebben de pijn voor de hoptelers enigszins verzacht. Deze zijn namelijk goed voor ongeveer 99 procent van de afgenomen hop. Maar op het moment dat deze contracten de komende jaren aflopen, kunnen de problemen toenemen.
Duitse brouwerijen verkochten in de eerste helft van dit jaar 4,2 miljard liter bier, 0,6 procent minder dan een jaar eerder. Zelfs het Europees kampioenschap voetbal in Duitsland kon een daling niet voorkomen. De Duitse Brouwersvereniging weet de tegenvallende verkopen eerder al aan het wisselvallige weer in de eerste zes maanden van 2024.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
6 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
23 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden