Duitse hockeybondscoach ziet niets in straf voor Telgenkamp
PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach van de hockeymannen André Henning wil niet aandringen op een straf voor Duco Telgenkamp na zijn onsportieve gedrag in de olympische finale. De 22-jarige Nederlandse spits provoceerde na zijn winnende shoot-out de Duitse keeper Jean-Paul Danneberg.
Voor bondscoach Henning is de zaak afgesloten, zei hij tegen het Duitse persbureau DPA. "Het is niet mijn taak om aan te dringen op een schorsing. De kritiek van het publiek die hij nu over zich heen krijgt, is al moeilijk genoeg. Ik kan me voorstellen dat Duco in al zijn emoties is doorgeschoten", aldus Henning.
Telgenkamp ging na zijn beslissende shoot-out demonstratief voor de Duitse doelman Danneberg staan en hield zijn wijsvinger voor zijn mond. Vervolgens tikte hij de keeper tegen zijn helm aan waarna een opstootje ontstond tussen spelers van beide teams.
Excuses
Telgenkamp bood donderdagavond al zijn excuses aan voor zijn gedrag. Hij was getriggerd door uitspraken van Danneberg in aanloop naar de finale. De keeper had gezegd dat hij dacht dat Nederland "echt bang voor Duitsland zou zijn".
De 40-jarige Duitse bondscoach vond het vervelend om te zien hoe Telgenkamp tijdens de medailleceremonie werd uitgefloten. "Dat vond ik pijnlijk voor hem. Dit zou het mooiste moment in zijn sportcarrière moeten zijn. Maar hij had het zelf verpest met zijn wangedrag."
Meer uit Sport
VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
2 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
20 uur geleden