Duitse hockeybondscoach ziet niets in straf voor Telgenkamp
PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach van de hockeymannen André Henning wil niet aandringen op een straf voor Duco Telgenkamp na zijn onsportieve gedrag in de olympische finale. De 22-jarige Nederlandse spits provoceerde na zijn winnende shoot-out de Duitse keeper Jean-Paul Danneberg.
Voor bondscoach Henning is de zaak afgesloten, zei hij tegen het Duitse persbureau DPA. "Het is niet mijn taak om aan te dringen op een schorsing. De kritiek van het publiek die hij nu over zich heen krijgt, is al moeilijk genoeg. Ik kan me voorstellen dat Duco in al zijn emoties is doorgeschoten", aldus Henning.
Telgenkamp ging na zijn beslissende shoot-out demonstratief voor de Duitse doelman Danneberg staan en hield zijn wijsvinger voor zijn mond. Vervolgens tikte hij de keeper tegen zijn helm aan waarna een opstootje ontstond tussen spelers van beide teams.
Excuses
Telgenkamp bood donderdagavond al zijn excuses aan voor zijn gedrag. Hij was getriggerd door uitspraken van Danneberg in aanloop naar de finale. De keeper had gezegd dat hij dacht dat Nederland "echt bang voor Duitsland zou zijn".
De 40-jarige Duitse bondscoach vond het vervelend om te zien hoe Telgenkamp tijdens de medailleceremonie werd uitgefloten. "Dat vond ik pijnlijk voor hem. Dit zou het mooiste moment in zijn sportcarrière moeten zijn. Maar hij had het zelf verpest met zijn wangedrag."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
16 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
16 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
17 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
17 uur geleden