Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse hockeybondscoach ziet niets in straf voor Telgenkamp

Duitse hockeybondscoach ziet niets in straf voor Telgenkamp

PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach van de hockeymannen André Henning wil niet aandringen op een straf voor Duco Telgenkamp na zijn onsportieve gedrag in de olympische finale. De 22-jarige Nederlandse spits provoceerde na zijn winnende shoot-out de Duitse keeper Jean-Paul Danneberg.

Voor bondscoach Henning is de zaak afgesloten, zei hij tegen het Duitse persbureau DPA. "Het is niet mijn taak om aan te dringen op een schorsing. De kritiek van het publiek die hij nu over zich heen krijgt, is al moeilijk genoeg. Ik kan me voorstellen dat Duco in al zijn emoties is doorgeschoten", aldus Henning.

Telgenkamp ging na zijn beslissende shoot-out demonstratief voor de Duitse doelman Danneberg staan en hield zijn wijsvinger voor zijn mond. Vervolgens tikte hij de keeper tegen zijn helm aan waarna een opstootje ontstond tussen spelers van beide teams.

Excuses

Telgenkamp bood donderdagavond al zijn excuses aan voor zijn gedrag. Hij was getriggerd door uitspraken van Danneberg in aanloop naar de finale. De keeper had gezegd dat hij dacht dat Nederland "echt bang voor Duitsland zou zijn".

De 40-jarige Duitse bondscoach vond het vervelend om te zien hoe Telgenkamp tijdens de medailleceremonie werd uitgefloten. "Dat vond ik pijnlijk voor hem. Dit zou het mooiste moment in zijn sportcarrière moeten zijn. Maar hij had het zelf verpest met zijn wangedrag."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

4 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

4 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

5 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

7 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

7 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

8 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

9 uur geleden