Duitse herder van Biden terug in Witte Huis na bijttraining
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Duitse herder Major van president Joe Biden is terug in het Witte Huis na een training die hij moest ondergaan vanwege twee bijtincidenten. De hond heeft volgens first lady Jill Biden ook leren omgaan met katten.
Het was al de tweede trainingsperiode voor de 1,5 jaar oude Major sinds de verhuizing naar het Witte Huis op 20 januari. De Duitse herder heeft twee keer een medewerker van Biden in het Witte Huis gebeten, beide keren waren het geen ernstige incidenten.
Jill Biden verzekerde in het interview met NBC News dat Major nu goed getraind is. "Het is zo'n lieve hond. Hij deed het ook goed met katten, dat was onderdeel van zijn training." De president en zijn echtgenote willen graag een kat adopteren.
Biden heeft nog een hond, de 13-jarige Champ. Dat is ook een Duitse herder. Na het eerste bijtincident gingen beide honden tijdelijk terug naar Bidens thuisstaat Delaware.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
27 minuten geledenSOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
1 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
3 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.
5 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
6 uur geleden