Duitse herder van Biden terug in Witte Huis na bijttraining
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Duitse herder Major van president Joe Biden is terug in het Witte Huis na een training die hij moest ondergaan vanwege twee bijtincidenten. De hond heeft volgens first lady Jill Biden ook leren omgaan met katten.
Het was al de tweede trainingsperiode voor de 1,5 jaar oude Major sinds de verhuizing naar het Witte Huis op 20 januari. De Duitse herder heeft twee keer een medewerker van Biden in het Witte Huis gebeten, beide keren waren het geen ernstige incidenten.
Jill Biden verzekerde in het interview met NBC News dat Major nu goed getraind is. "Het is zo'n lieve hond. Hij deed het ook goed met katten, dat was onderdeel van zijn training." De president en zijn echtgenote willen graag een kat adopteren.
Biden heeft nog een hond, de 13-jarige Champ. Dat is ook een Duitse herder. Na het eerste bijtincident gingen beide honden tijdelijk terug naar Bidens thuisstaat Delaware.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
5 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
8 uur geleden