Duitse herder van Biden terug in Witte Huis na bijttraining
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Duitse herder Major van president Joe Biden is terug in het Witte Huis na een training die hij moest ondergaan vanwege twee bijtincidenten. De hond heeft volgens first lady Jill Biden ook leren omgaan met katten.
Het was al de tweede trainingsperiode voor de 1,5 jaar oude Major sinds de verhuizing naar het Witte Huis op 20 januari. De Duitse herder heeft twee keer een medewerker van Biden in het Witte Huis gebeten, beide keren waren het geen ernstige incidenten.
Jill Biden verzekerde in het interview met NBC News dat Major nu goed getraind is. "Het is zo'n lieve hond. Hij deed het ook goed met katten, dat was onderdeel van zijn training." De president en zijn echtgenote willen graag een kat adopteren.
Biden heeft nog een hond, de 13-jarige Champ. Dat is ook een Duitse herder. Na het eerste bijtincident gingen beide honden tijdelijk terug naar Bidens thuisstaat Delaware.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
29 minuten geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
8 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
9 uur geleden