Duitse havens liggen stil door staking
HAMBURG (ANP) - De werknemers van de grootste zeehavens van Duitsland staken donderdag omdat ze hogere lonen willen. Volgens Duitse media leggen de medewerkers 24 uur hun werk neer. Onder meer de havens van Hamburg, Bremen en Emden liggen daardoor stil. In Hamburg lopen de demonstranten in een stoet door de stad.
De vakbonden hebben opgeroepen tot de staking omdat ze ontevreden zijn over het verloop van de salarisonderhandelingen. Ze eisen voor alle 12.000 medewerkers van de verschillende havens een loonsverhoging van 1,20 euro per uur. De Centrale Vereniging van Duitse Zeehavenbedrijven (ZDS) vindt dat de acties te ver gaan en roept op verder te onderhandelen. De stoet loopt van het gebouw van de ZDS naar het vakbondsgebouw, waardoor veel straten niet begaanbaar zijn.
Sinds de coronacrisis is het druk in de Duitse havens. Volgens het Kieler Instituut voor de Wereldeconomie staat inmiddels meer dan 2 procent van de wereldwijde vrachtcapaciteit vast in de Noordzee. Zeker vijftien grote containerschepen liggen op dit moment te wachten tot ze een van de Duitse havens binnen mogen varen. Door de staking neemt de wachttijd voor schepen verder toe.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.
36 minuten geledenLANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen. Jotova's opponent Andrej Gjoerov, een bankier en voormalig interim-premier, krijgt 43,4 tot 44 procent van de stemmen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Chris Murphy (53) is opgenomen in het ziekenhuis vanwege een beroerte. Naar verwachting zal hij volledig herstellen, vertellen zijn medewerkers aan de politieke nieuwssite Politico.
3 uur geledenADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).
5 uur geledenJUNEAU (ANP/RTR) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.
6 uur geleden