Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse havens liggen stil door staking

Duitse havens liggen stil door staking

HAMBURG (ANP) - De werknemers van de grootste zeehavens van Duitsland staken donderdag omdat ze hogere lonen willen. Volgens Duitse media leggen de medewerkers 24 uur hun werk neer. Onder meer de havens van Hamburg, Bremen en Emden liggen daardoor stil. In Hamburg lopen de demonstranten in een stoet door de stad.

De vakbonden hebben opgeroepen tot de staking omdat ze ontevreden zijn over het verloop van de salarisonderhandelingen. Ze eisen voor alle 12.000 medewerkers van de verschillende havens een loonsverhoging van 1,20 euro per uur. De Centrale Vereniging van Duitse Zeehavenbedrijven (ZDS) vindt dat de acties te ver gaan en roept op verder te onderhandelen. De stoet loopt van het gebouw van de ZDS naar het vakbondsgebouw, waardoor veel straten niet begaanbaar zijn.

Sinds de coronacrisis is het druk in de Duitse havens. Volgens het Kieler Instituut voor de Wereldeconomie staat inmiddels meer dan 2 procent van de wereldwijde vrachtcapaciteit vast in de Noordzee. Zeker vijftien grote containerschepen liggen op dit moment te wachten tot ze een van de Duitse havens binnen mogen varen. Door de staking neemt de wachttijd voor schepen verder toe.

Meer uit Buitenland

Aangereden Australische parlementariër is beide benen kwijt

MELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De Australische parlementariër Helen Haines (65), die maandag vermoedelijk opzettelijk werd aangereden, is haar beide benen verloren. Haar toestand is nog steeds kritiek.

1 uur geleden
Militair toestel neergestort in Noord-Frankrijk

PONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.

1 uur geleden
Rubio: VS wisten niet van problemen met SpaceX in Oekraïne

MUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.

2 uur geleden
VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

NAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.

2 uur geleden
Bolsonaro verzoekt einde kandidatuur Lula om WhatsApp-propaganda

BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.

5 uur geleden
Pakistan arresteert man die postdienst VS zou hebben opgelicht

LAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.

5 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet woensdag Poetin in Sint-Petersburg

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.

7 uur geleden