Duitse handbalvrouwen willen verder met bondscoach Groener
BARCELONA (ANP) - De Duitse handbalvrouwen willen verder met de Nederlandse bondscoach Henk Groener. De overkoepelende handbalfederatie liet dat weten na de voor het land tegenvallende uitschakeling in de kwartfinales van het wereldkampioenschap. "Ik blijf erbij dat hij de juiste man op de juiste plek is", zei bondsvoorzitter Andreas Michelmann.
Duitsland werd in de kwartfinales uitgeschakeld door gastland Spanje en wacht nu al sinds 2007 op een WK-medaille. Het contract van Groener loopt in april af. De Duitse handfederatie vindt dat continuïteit in de trainersstaf belangrijk is. "We hebben het gevoel dat we op de goede weg zijn. Er is geen aanleiding tot ingrijpende maatregelen."
Eerst volgt wel een uitvoerige analyse van het WK door alle betrokkenen. Groener wilde zich tegenover het Duitse persbureau DPA niet uitlaten over zijn toekomst. Mogelijk wordt in februari een definitieve beslissing genomen.
Nederland slaagde er op het WK niet in de kwartfinales te bereiken. Oranje was de titelverdediger.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
18 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geleden