Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse handbalploeg overweegt EK te verlaten om vele besmettingen

Duitse handbalploeg overweegt EK te verlaten om vele besmettingen

BRATISLAVA (ANP/DPA) - De Duitse handbalploeg trekt zich wellicht voortijdig terug van het EK handbal in Hongarije en Slowakije. Na vier nieuwe besmettingen is het aantal spelers dat positief heeft getest op corona op twaalf gekomen. Bondscoach Alfred Gislason heeft nog maar dertien spelers tot zijn beschikking voor de eerste wedstrijd in de hoofdronde op donderdag tegen Spanje.

"We zullen deze situatie samen moeten beoordelen", zei voorzitter Mark Schober van de Duitse handbalbond. De bond is in overleg met het team, de Duitse clubs van de spelers en de Europese handbalfederatie. Bondscoach Gislason sprak van een "absurde en frustrerende situatie".

Van de oorspronkelijke selectie zijn nog zes spelers over. Gislason heeft al tal van vervangers laten invliegen naar Bratislava, waar de Duitse ploeg speelt. De Duitse clubs zitten hier niet op te wachten. "Hier vreesden we het meeste voor, maar we konden het ook verwachten met dit virus. Het heeft natuurlijk geen zin om elke dag drie tot vijf spelers uit de Bundesliga op te roepen als er weer nieuwe coronagevallen bij komen."

De Nederlandse ploeg heeft ook te maken met coronabesmettingen. Drie handballers testten maandag negatief en konden dinsdag niet meespelen in de groepswedstrijd tegen Portugal. Het is nog onduidelijk of bondscoach Erlingur Richardsson vervangers oproept. Oranje zit niet in de poule met Duitsland en speelt donderdag in Boedapest in de hoofdronde tegen Frankrijk.

Meer uit Sport

Griekspoor meldt zich af voor dubbel na nederlaag in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

1 uur geleden
Griekspoor kan goede vorm niet vasthouden en strandt op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

2 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz met moeite langs Fognini op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.

4 uur geleden
Rune geeft voorsprong weg en verliest op Wimbledon van qualifier

LONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.

6 uur geleden
Ploegleider De Jongh aast met Lidl-Trek op eerste gele trui

WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.

7 uur geleden
Topfavoriet Sabalenka eenvoudig door naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.

8 uur geleden
Vroege start voor debutante Lamens dinsdag op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens mag dinsdag al vroeg de baan op voor haar debuut op Wimbledon. De nummer 1 van Nederland vormt samen met haar Amerikaanse tegenstandster Iva Jovic om 11.00 uur (lokale tijd) de eerste partij op baan 7.

8 uur geleden