Duitse handbalploeg overweegt EK te verlaten om vele besmettingen
BRATISLAVA (ANP/DPA) - De Duitse handbalploeg trekt zich wellicht voortijdig terug van het EK handbal in Hongarije en Slowakije. Na vier nieuwe besmettingen is het aantal spelers dat positief heeft getest op corona op twaalf gekomen. Bondscoach Alfred Gislason heeft nog maar dertien spelers tot zijn beschikking voor de eerste wedstrijd in de hoofdronde op donderdag tegen Spanje.
"We zullen deze situatie samen moeten beoordelen", zei voorzitter Mark Schober van de Duitse handbalbond. De bond is in overleg met het team, de Duitse clubs van de spelers en de Europese handbalfederatie. Bondscoach Gislason sprak van een "absurde en frustrerende situatie".
Van de oorspronkelijke selectie zijn nog zes spelers over. Gislason heeft al tal van vervangers laten invliegen naar Bratislava, waar de Duitse ploeg speelt. De Duitse clubs zitten hier niet op te wachten. "Hier vreesden we het meeste voor, maar we konden het ook verwachten met dit virus. Het heeft natuurlijk geen zin om elke dag drie tot vijf spelers uit de Bundesliga op te roepen als er weer nieuwe coronagevallen bij komen."
De Nederlandse ploeg heeft ook te maken met coronabesmettingen. Drie handballers testten maandag negatief en konden dinsdag niet meespelen in de groepswedstrijd tegen Portugal. Het is nog onduidelijk of bondscoach Erlingur Richardsson vervangers oproept. Oranje zit niet in de poule met Duitsland en speelt donderdag in Boedapest in de hoofdronde tegen Frankrijk.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de Olympische Spelen in Milaan net als vier jaar eerder naast het brons op de ploegenachtervolging gegrepen. Het team van bondscoach Rintje Ritsma, met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga, verloor in het Milano Speed Skating Stadium de troostfinale van China met een miniem verschil van 0,09 seconde.
22 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.
2 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.
2 uur geledenHUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
4 uur geleden