Duitse Groenen verliezen koppositie richting verkiezingen
BERLIJN (ANP) - De Duitse Groenen worden bij de verkiezingen in september toch niet de grootste partij, blijkt uit de jongste peiling in opdracht van de Duitse zender ARD. Vorige maand stond de linkse milieupartij nog op nummer een, voor het eerst. Maar de populariteit van de Groenen begint te verdampen, melden Duitse media. De christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel heroverden hun traditionele koppositie.
De Groenen zakken van 26 naar 20 procent, het blok van CDU en zusterpartij CSU gaat van 23 naar 28 procent. Het nieuws komt aan de vooravond van het driedaagse partijcongres van de Groenen. Zij schoven enkele maanden geleden voor het eerst een eigen kanselierskandidaat naar voren, de 40-jarige Annalena Baerbock.
Media noemden een maand geleden het succes van de Groenen een klap in het gezicht van de toen kersverse christendemocratische kanselierskandidaat Armin Laschet. Deze beoogde opvolger van Merkel, die er na zestien jaar mee stopt, kon met moeite zijn kandidatuur doorzetten na een onverkwikkelijke machtsstrijd. Laschet is in de jongste peiling inmiddels de populairste kandidaat, Baerbock verloor fors.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
2 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
10 uur geleden