Duitse Groenen verliezen koppositie richting verkiezingen
BERLIJN (ANP) - De Duitse Groenen worden bij de verkiezingen in september toch niet de grootste partij, blijkt uit de jongste peiling in opdracht van de Duitse zender ARD. Vorige maand stond de linkse milieupartij nog op nummer een, voor het eerst. Maar de populariteit van de Groenen begint te verdampen, melden Duitse media. De christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel heroverden hun traditionele koppositie.
De Groenen zakken van 26 naar 20 procent, het blok van CDU en zusterpartij CSU gaat van 23 naar 28 procent. Het nieuws komt aan de vooravond van het driedaagse partijcongres van de Groenen. Zij schoven enkele maanden geleden voor het eerst een eigen kanselierskandidaat naar voren, de 40-jarige Annalena Baerbock.
Media noemden een maand geleden het succes van de Groenen een klap in het gezicht van de toen kersverse christendemocratische kanselierskandidaat Armin Laschet. Deze beoogde opvolger van Merkel, die er na zestien jaar mee stopt, kon met moeite zijn kandidatuur doorzetten na een onverkwikkelijke machtsstrijd. Laschet is in de jongste peiling inmiddels de populairste kandidaat, Baerbock verloor fors.
Meer uit Buitenland
WILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
5 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
9 uur geleden