Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse Groenen starten digitaal partijcongres voor verkiezingen

Duitse Groenen starten digitaal partijcongres voor verkiezingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse 'Groenen', de Bündnis90/Die Grünen, beginnen vrijdag hun driedaagse digitale partijcongres. De partij zou in de parlementsverkiezingen in de herfst de grootste van het land kunnen worden. De partijleden debatteren over het verkiezingsprogramma en bevestigen dat Annalena Baerbock hun kandidaat voor het bondskanselierschap zal zijn. Veel zaken zijn al besloten, maar over tal van punten moet nog overeenstemming worden bereikt. Veel jongere partijleden willen dat het verkiezingsprogramma veel radicaler wordt dan zoals het nu voorligt. Er werden daarvoor 3280 amendementen ingediend. De Duitsers kiezen 26 september een nieuwe Bondsdag.

De Groenen zijn recent in opiniepeilingen naar voren gekomen als mogelijk grootste partij van het land, maar de deelstaatverkiezingen afgelopen zondag in Saksen-Anhalt waren een tegenvaller. De partij boekte een minimale winst en bleef de kleinste in het deelstaatparlement.

Er ligt ook een voorstel volgend jaar een prijs van 80 euro per ton rekenen voor de uitstoot van broeikasgassen in het stelsel van de emissiehandel. Dat is veel meer dan in de huidige regeringsplannen. De partij wil dat gemeenten maximale huren kunnen vastleggen en een hoger minimumloon.

De partijleiding vreest dat een verdere radicalisering van het verkiezingsprogramma, met bijvoorbeeld veel duurdere benzine en een landelijke snelheidslimiet (100 kilometer per uur), kiezers afschrikt en dat dan de Bondsdagverkiezing straks ook een tegenvaller wordt.

Meer uit Buitenland

Hegseth: leider Iraanse groep achter moordcomplot Trump is dood

WASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.

14 minuten geleden
VS zaten achter aanval op Iraans oorlogsschip bij Sri Lanka

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.

35 minuten geleden
Costa meldt dat de EU volledig achter Spanje staat

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.

39 minuten geleden
Macron betuigt solidariteit met Spaanse premier over conflict VS

PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.

47 minuten geleden
NAVO veroordeelt Iraanse aanval op Turkije en betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.

54 minuten geleden
Doden geborgen na zinken Iraans marineschip bij Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.

1 uur geleden
Sjiitische leider Irak roept moslims op solidair met Iran te zijn

NAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".

2 uur geleden