Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse Groenen starten digitaal partijcongres voor verkiezingen

Duitse Groenen starten digitaal partijcongres voor verkiezingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse 'Groenen', de Bündnis90/Die Grünen, beginnen vrijdag hun driedaagse digitale partijcongres. De partij zou in de parlementsverkiezingen in de herfst de grootste van het land kunnen worden. De partijleden debatteren over het verkiezingsprogramma en bevestigen dat Annalena Baerbock hun kandidaat voor het bondskanselierschap zal zijn. Veel zaken zijn al besloten, maar over tal van punten moet nog overeenstemming worden bereikt. Veel jongere partijleden willen dat het verkiezingsprogramma veel radicaler wordt dan zoals het nu voorligt. Er werden daarvoor 3280 amendementen ingediend. De Duitsers kiezen 26 september een nieuwe Bondsdag.

De Groenen zijn recent in opiniepeilingen naar voren gekomen als mogelijk grootste partij van het land, maar de deelstaatverkiezingen afgelopen zondag in Saksen-Anhalt waren een tegenvaller. De partij boekte een minimale winst en bleef de kleinste in het deelstaatparlement.

Er ligt ook een voorstel volgend jaar een prijs van 80 euro per ton rekenen voor de uitstoot van broeikasgassen in het stelsel van de emissiehandel. Dat is veel meer dan in de huidige regeringsplannen. De partij wil dat gemeenten maximale huren kunnen vastleggen en een hoger minimumloon.

De partijleiding vreest dat een verdere radicalisering van het verkiezingsprogramma, met bijvoorbeeld veel duurdere benzine en een landelijke snelheidslimiet (100 kilometer per uur), kiezers afschrikt en dat dan de Bondsdagverkiezing straks ook een tegenvaller wordt.

Meer uit Buitenland

Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

1 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

1 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

2 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

4 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

5 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

5 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

6 uur geleden