Duitse Groenen scharen zich achter Baerbock als beoogd kanselier
BERLIJN (ANP) - De Duitse Groenen hebben zich zaterdag op hun digitale partijcongres massaal achter Annalena Baerbock geschaard als hun kandidaat voor het kanselierschap. De Groenen willen dat Baerbock de christendemocratische regeringsleider Angela Merkel opvolgt, die na de parlementsverkiezingen in september stopt. Merkel was zestien jaar aan de macht als bondskanselier. Het is de eerste keer dat de Groenen met een eigen kandidaat komen.
Eerder dit jaar maakte Baerbock nog de grootste kans om de nieuwe leider van Duitsland te worden. De 40-jarige partijvoorzitter en haar linkse milieupartij stonden bovenaan in de peilingen. Door enkele misstappen zakte ze naar de tweede positie, weer achter de christendemocraten. Op het partijcongres kreeg ze steun van 98,5 procent van de gedelegeerden, melden Duitse media.
In een coalitie met de sociaaldemocratische SPD van kanselier Gerhard Schröder bestuurden de Groenen Duitsland al van 1998 tot 2005. In meerdere Duitse deelstaten regeren de Groenen inmiddels ook met de christendemocraten, een politieke combinatie die ooit ondenkbaar leek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
2 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
4 uur geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
8 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
10 uur geleden