Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

Volgens het voorstel zouden grote supermarktketens verplicht moeten deelnemen aan de app, terwijl kleinere winkels vrijwillig kunnen aansluiten. De partij wil dat winkeliers hun prijzen aanleveren en prijswijzigingen onmiddellijk bijwerken, aldus Dröge.

"Als consumenten zich kunnen informeren, hebben zij meer macht om de dominantie van grote ketens tegen te gaan", voegde zij daaraan toe. Prijsvergelijkingsapps bestaan al, maar deelname door supermarkten is vrijwillig en de dekking onvolledig. Dergelijke apps stellen aanbieders bovendien in staat gegevens te verzamelen over het winkelgedrag van klanten.

Krimpflatie

Dröge vindt ook dat consumenten duidelijk geïnformeerd moeten worden wanneer de verpakkingsgrootte wordt verkleind. Ze stelt voor etiketten te gebruiken die aangeven wanneer en met hoeveel een product is gekrompen. "Winkeliers doen dit herhaaldelijk: ze verkleinen de verpakking, houden de prijs gelijk, en consumenten merken het niet meteen", zei de fractievoorzitter.

Krimpflatie, het verschijnsel dat producten in de supermarkt even duur blijven maar minder bevatten, veroorzaakte de afgelopen jaren ook in Nederland veel ophef. De Consumentenbond en de Autoriteit Consument & Markt riepen aanbieders meerdere keren op transparanter te zijn over wijzigingen, bijvoorbeeld door dit expliciet op verpakkingen te zetten.

Meer uit Financieel

OM eist 7 jaar cel tegen ex-conciërge basisschool Zoetermeer

DEN HAAG (ANP) - Het OM heeft zeven jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 58-jarige Oskar van der V. uit Zoetermeer. Hij werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer en zou met twee leerlingen ontucht hebben gepleegd. Ook wordt hij ervan verdacht zeker achttien kinderen in het geheim te hebben gefilmd en bijna 200.000 afbeeldingen van seksueel kindermisbruik in zijn bezit te hebben gehad.

12 minuten geleden
Koers SpaceX gaat verder omlaag op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van SpaceX, het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk, ging dinsdag bij opening van de beurshandel in New York verder omlaag. Maandag verloor het aandeel al meer dan 16 procent. Met die koersdaling ging ongeveer 400 miljard dollar aan beurswaarde van SpaceX verloren.

14 minuten geleden
VN wil dat AI-bedrijven milieu-impact openbaar maken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Alle grote AI-bedrijven zouden de volledige milieu-impact van hun systemen moeten meten en openbaar moeten maken. Daartoe roept Antonio Guterres, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, op. Hij zegt dat het tijd is om de impact van AI op het klimaat in kaart te brengen.

1 uur geleden
De Vegetarische Slager-topman krijgt leiding over moederbedrijf

UTRECHT (ANP) - The Vegetarian Butcher Collective, het bedrijf achter Vivera en De Vegetarische Slager, heeft Rutger Rozendaal benoemd als nieuwe topman. Hij volgt William van Weede op.

2 uur geleden
NAM terecht aangewezen als gasopslagbeheerder, oordeelt rechter

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) komt niet af van de status van beheerder van de gasopslagen Norg en Grijpskerk, oordeelt de rechter. Daarmee blijft het energiebedrijf ook gebonden aan regelgeving voor gasopslagen. Die schrijft onder andere voor dat beheerders pas mogen stoppen met gasopslagen als dat volgens de toezichthouder geen probleem voor de leveringszekerheid oplevert.

2 uur geleden
Bedrijven nemen maatregelen voor bezorgers tegen de hitte

DEN HAAG (ANP) - Diverse bedrijven hebben maatregelen genomen om bezorgers te ontzien tijdens de warme dagen. Onder meer bezorgers van boodschappen en pakketjes mogen extra pauzes houden en krijgen extra water mee, komt naar voren uit een rondvraag van het ANP.

2 uur geleden
Meeste schepen door Straat van Hormuz sinds begin oorlog

BRUSSEL (ANP/AFP) - Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten voeren er nog niet zoveel schepen op een dag door de Straat van Hormuz als maandag. Dat blijkt uit gegevens van onderzoeksbureau Kpler. Het verkeer door de zeestraat is de afgelopen dagen toegenomen na het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden