Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse Groenen nomineren leider Baerbock als opvolger Merkel

Duitse Groenen nomineren leider Baerbock als opvolger Merkel

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Duitse partij Die Grünen (De Groenen) heeft voor het eerst nadrukkelijk een kanselierskandidaat naar voren geschoven. De partij staat er goed voor in de peilingen en wil dat Annalena Baerbock (40) na de verkiezingen van september Angela Merkel gaat opvolgen.

Baerbock geeft met haar collega Robert Habeck leiding aan de partij, die een duo-voorzitterschap kent. De Groenen zitten in peilingen de christendemocraten van Merkel op de hielen. Haar conservatieve samenwerkingsverband van CDU/CSU wordt geplaagd door interne verdeeldheid over wie de bondskanselier moet gaan opvolgen.

De Groenen toonden zich maandag juist bijzonder eensgezind. Ze profileren zich door een enkele kanselierskandidaat te kiezen als serieuze kanshebber in de strijd om de macht, nu Merkel na zo'n zestien jaar aan de macht het politieke toneel verlaat. De milieupartij ging voorheen met twee leiders de verkiezingen in.

Klimaatbeleid

Hun kandidaat Baerbock studeerde internationaal recht in Londen en zit sinds 2013 in het Duitse parlement. Ze sprak op een gezamenlijke persconferentie de ambitie uit om de volgende regering te leiden. De politica beloofde dat klimaatbeleid dan een speerpunt zal zijn.

"Ik sta voor vernieuwing, anderen zullen de status quo vertegenwoordigen", zei de politica op een persconferentie met haar collega Habeck. Die erkende dat hij ook graag lijstrekker was geworden, maar dat er uiteindelijk een keus gemaakt moest worden. En die viel op zijn collega Baerbock.

De Groenen hebben op regionaal niveau al regeringsverantwoordelijkheid genomen. Zo besturen ze deelstaat Baden-Württemberg.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

1 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

2 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

4 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

8 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

8 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

9 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

10 uur geleden