Duitse gezondheidsminister zegt dat derde golf al is begonnen
BERLIJN (ANP) - De Duitse Gezondheidsminister Jens Spahn heeft gezegd dat de derde golf van het coronavirus al is begonnen en dat daarom inentingen die golf niet kunnen voorkomen. Het aantal besmettingen neemt weer snel toe en er zijn volgens de minister op dit moment niet voldoende vaccins in Europa om een derde golf alleen met inentingen te stoppen.
Spahn geeft volgens Duitse media hiermee aan dat hij geen versoepelingen wil van de coronamaatregelen die de economie doen wankelen. Maandagmiddag is bondskanselier Angela Merkel weer in gesprek met de premiers van de zestien deelstaten om besluiten te nemen over de vraag hoe het met de coronamaatregelen verder moet. Veel Duitsers verwachten versoepelingen en hopen de draad weer op te kunnen pakken. Spahn zei echter dat er geen versoepelingen mogelijk zijn als niet eerst alle kwetsbare personen zijn ingeënt. Dat kan volgens hem weken duren vanaf het moment dat er voldoende doses klaar liggen.
Merkel belt vrijdagmiddag met de deelstaatpremiers over de vaccinatiecampagne.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De politie in Sydney is bezig met het onschadelijk maken van wat vermoedelijk een geïmproviseerd explosief is bij Bondi Beach. Dat meldt de Australische publieke omroep. Bij een schietpartij nabij dat populaire Australische strand kwamen zeker tien mensen om het leven, onder wie een van de vermoedelijke schutters. Een tweede schutter zou in kritieke toestand verkeren. Er werden twee arrestaties verricht.
14 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op Bondi Beach in het Australische Sydney is een "gruwelijke aanslag op Joden". Dat heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd.
38 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney. Dat meldt de publieke omroep ABC, die zich baseert op de politie. Volgens de ordedienst gaat het om negen burgers en een van de vermeende daders. Ook zouden er vooralsnog twaalf gewonden zijn, onder wie meerdere agenten. Een tweede schutter raakte ook gewond. Er zijn twee arrestaties verricht.
48 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney zijn meerdere doden gevallen, meldt de politie ter plaatse volgens publieke omroep ABC. Er zou geen acute dreiging meer zijn, nadat twee mensen werden gearresteerd.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de schietpartij bij Bondi Beach "schokkend en verontrustend", meldt onder meer de publieke omroep in dat land. Volgens de premier zijn hulpdiensten "bezig met het redden van levens". Hij zegt verder "in gedachten bij alle betrokkenen" te zijn.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft twee mensen gearresteerd bij Bondi Beach in Sydney. Dat meldt de politie op X. Bij dat bekende strand vond een schietpartij plaats, waarbij volgens media tientallen schoten werden gelost. Op het strand zou een chanoekaviering hebben plaatsgevonden. Hoewel diverse media spreken van meerdere slachtoffers, hebben de autoriteiten nog niets gemeld over mogelijke gewonden of doden.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Nabij Bondi Beach in Sydney zouden tientallen schoten zijn gelost, melden verschillende media, waaronder de Sydney Morning Herald. De politie roept op X aanwezigen op te schuilen en weg te blijven uit het gebied. Agenten zijn aanwezig en meer zijn er onderweg naar het "lopende incident", aldus de dienst.
2 uur geleden