Duitse gezondheidsminister wil gewonde Oekraïners helpen
BERLIJN - (ANP/DPA) - De Duitse gezondheidsminister Karl Lauterbach wil dat zijn land hulp gaat bieden aan Oekraïners die gewond zijn geraakt door de oorlog in hun land. De SPD-politicus maakte dat bekend tijdens een interview op de Duitse radiozender Deutschlandfunk.
Het gaat enerzijds om behandelingen in Duitsland, maar ook om de verzorging van gewonden in het door oorlog verscheurde land zelf. Lauterbach noemde specifiek hulp aan mensen met ernstige brandwonden en aan mensen die ledematen zijn verloren en daarom protheses nodig hebben.
Lauterbach heeft donderdag tijdens zijn bezoek aan Oekraïne een ontmoeting met zijn ambtsgenoot Viktor Ljasjko. Sinds het begin van de oorlog zijn verschillende Duitse ministers naar het land afgereisd, onder wie buitenlandminister Annalena Baerbock en de minister van Ontwikkeling Svenja Schulze.
Meer uit Buitenland
LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
23 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
3 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
3 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
8 uur geleden