Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse gezondheidsexpert: we staan op de flank van de derde golf

Duitse gezondheidsexpert: we staan op de flank van de derde golf

BERLIJN (ANP/RTR) - Het aantal coronabesmettingen in Duitsland neemt weer snel toe. Het gaat om een toename van 20 procent in de afgelopen week, zegt een epidemioloog van gezondheidsinstituut RKI tegen de Duitse televisiezender ARD.

"We bevinden ons precies op de flank van de derde golf. Dat kan niet meer worden betwist", zei epidemioloog Dirk Brockmann. De medisch expert ziet een verband tussen de exponentiële groei van het aantal besmettingen en de versoepeling van coronamaatregelen.

De Duitse bondskanselier Angela Merkel en leiders van deelstaten besloten eerder deze maand om de lockdown te verlengen, maar er was ook ruimte om sommige maatregelen te versoepelen. Wel kan worden ingegrepen via een soort noodremprocedure als het aantal besmettingen per 100.000 inwoners meerdere dagen op rij boven de 100 uitkomt.

AstraZeneca

Het aantal coronagevallen per 100.000 inwoners stond maandag op 83. Het RKI, de Duitse tegenhanger van het RIVM, heeft gewaarschuwd dat medio april sprake kan zijn van 200 besmettingen per 100.000 inwoners. Die bezorgdheid hangt samen met de snelle verspreiding van de Britse variant van het virus, die als extra besmettelijk wordt gezien.

Duitsland stopte maandag tijdelijk met het gebruik van het coronavaccin van AstraZeneca. Het ging om een voorzorgsmaatregel nadat meerdere meldingen waren binnengekomen over bloedstollingen bij gevaccineerde mensen. Ook Nederland heeft het vaccineren met het middel opgeschort.

Epidemioloog Brockmann benadrukte dat het belangrijk is om een goed beeld te geven van de risico's. Hij zei dat het risico op overlijden door corona vele malen hoger is dan de kans dat mensen sterven door ziekteverschijnselen die in verband worden gebracht met het AstraZeneca-vaccin.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea 'respecteert' keuze Iran voor nieuwe hoogste leider

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.

26 minuten geleden
Staatsmedia Libanon: Israëlische aanval treft flatgebouw Beiroet

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.

29 minuten geleden
Zelensky: belangrijke Russische fabriek getroffen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

5 uur geleden
Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

7 uur geleden
EU dreigt met sancties als Biënnale van Venetië Rusland toelaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.

8 uur geleden
Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

9 uur geleden
Axios: VS willen dat Israël oliesector Iran niet aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

10 uur geleden