Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse gasvoorraad eerder dan gepland aangevuld

Duitse gasvoorraad eerder dan gepland aangevuld

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Duitse voorraad aardgas is zo'n twee weken eerder dan gepland aangevuld tot de vereiste 75 procent van het normale niveau. Dat meldt de Bundesnetzagentur, de toezichthouder van de energievoorziening van Duitsland. De deadline voor het aanvullen, gesteld door de waakhond, stond op 1 september. De grootste economie van de eurozone kampte als gevolg van de oorlog in Oekraïne met lage gasvoorraden.

Klaus Müller, topman van de waakhond, kondigde op Twitter aan dat de eerste fase van het aanvullingsdoel bereikt was. Op 1 oktober moet de gasvoorraad voor 85 procent gevuld zijn. 1 november moet dat 95 procent zijn.

Daarmee moeten de Duitsers het tot maart of april kunnen redden, mits de winter niet ineens heel streng wordt, er minder gas wordt gebruikt zoals afgesproken door de EU-lidstaten, en de Russen de gaskraan niet helemaal dichtdraaien. Dat is de schatting van de Duitse vereniging voor energieopslag INES.

Energiecrisis

Duitsland is in een energiecrisis geraakt doordat Rusland de gasleveringen aan het land steeds verder verlaagde sinds de invasie van Oekraïne in februari. Als reactie op de westerse sancties tegen Rusland heeft het Russische staatsgasbedrijf Gazprom de gaslevering aan Duitsland via de belangrijke pijpleiding Nord Stream 1 teruggeschroefd naar 20 procent van de capaciteit. De Duitse overheid houdt er ook rekening mee dat Moskou de gaskraan volledig dichtdraait.

Behalve Nederland heeft Rusland ook al andere landen afgesloten van gas, zoals Polen, Finland en Bulgarije. Dat komt omdat er niet in roebels betaald wordt voor de gaslevering, zoals de Russen willen.

Meer uit Financieel

Duitse inflatie loopt verder op door dure brandstoffen

WIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.

25 minuten geleden
Chipmaker NXP flink hoger op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.

1 uur geleden
TenneT mag datacenteraansluiting uitstellen om vol stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT mag van de rechter werkzaamheden voor een aansluiting op het elektriciteitsnet tijdelijk staken omdat het net vol zit. Een projectontwikkelaar van een datacenter bij Schiphol klaagde hierover en spande een kort geding aan. De rechter in Arnhem heeft de klacht en eisen van de projectontwikkelaar afgewezen.

1 uur geleden
ABN AMRO: huurwetaanpassingen stoppen beleggersuittocht niet

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde aanpassingen aan de wet betaalbare huur door woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan bieden onvoldoende oplossingen voor het middenhuursegment, concludeert ABN AMRO in een woensdag verschenen rapport. "Zolang de fiscale behandeling in box 3 ongewijzigd blijft, zullen particuliere verhuurders zich blijven terugtrekken uit de markt en krimpt het aanbod van betaalbare huurwoningen verder", stelt de bank vast.

2 uur geleden
Duitsland komt met heffing voor suikerhoudende dranken

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.

2 uur geleden
Consumentenvertrouwen eurozone hard omlaag in april

FRANKFURT (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de eurozone is in april flink afgenomen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Ook het economisch sentiment in het eurogebied verslechterde in april voor de derde maand op rij. De cijfers vergroten volgens ING-econoom Peter Vanden Houte de zorgen over een afzwakkende economische groei van de eurozone in het tweede kwartaal van 2026.

2 uur geleden
Brussel staat tijdelijk meer staatssteun toe om energiecrisis

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.

4 uur geleden