Duitse gasnetbeheerder sluit regionale gastekorten niet uit
RATINGEN (ANP/DPA) - De Duitse gasnetbeheerder Trading Hub Europe denkt dat in heel Duitsland deze winter voldoende gas is, maar dat dit niet gelijkmatig verdeeld zal zijn over het land. Daardoor kunnen er in verschillende regio's wel gastekorten ontstaan, liet topman Torsten Frank van Trading Hub Europe in de krant Rheinische Post weten. Huishoudens zouden daar volgens Frank geen last van krijgen, maar bedrijven mogelijk wel.
"We maken goede voortgang bij het vullen van de opslagen en het terugdringen van verbruik", liet Frank weten. "Ik heb extreem veel vertrouwen dat huishoudens deze winter niet in de kou hoeven te zitten."
De Duitse opslagen zaten zondagochtend meer dan 80 procent vol. Daarmee ligt het land voor op zijn streefdoel. Voor 1 september mikt Duitsland op 75 procent, op 1 oktober moeten de opslagen voor 85 procent vol zijn. Nog een maand later is het de bedoeling dat de gasopslagen in Duitsland voor ten minste 95 procent zijn gevuld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
4 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het concern achter luxeproducten als Louis Vuitton, Dior en Bulgari heeft de afgelopen maanden meer verkocht ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Zonder dat conflict zou de omzetgroei van LVMH volgens het bedrijf nog hoger zijn uitgevallen. De divisie mode en lederwaren, de belangrijkste van het in Parijs gevestigde bedrijf, noteerde de eerste groei in twee jaar.
6 uur geleden