Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse financiënminister wil 'serieuze onderhandelingen' met VS

Duitse financiënminister wil 'serieuze onderhandelingen' met VS

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil heeft zondag aangedrongen op "serieuze onderhandelingen" met de Verenigde Staten over een handelsakkoord. Vrijdag zei de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediakanaal Truth Social dat de onderhandelingen met de EU "nergens heen gaan" en dreigde met een importheffing van 50 procent tegen de EU vanaf 1 juni.

Klingbeil zei tegen de Duitse krant Bild dat "we geen verdere provocaties nodig hebben, maar serieuze onderhandelingen". Hij meldde dat hij hierover had gesproken met zijn Amerikaanse ambtgenoot Scott Bessent. "De Amerikaanse heffingen brengen de Amerikaanse economie net zoveel in gevaar als de Duitse en Europese economie", aldus Klingbeil.

Het bericht van Trump heeft de spanningen tussen de EU en de VS weer aangewakkerd. Momenteel heffen de Verenigde Staten tijdelijk een importtarief van 10 procent op goederen uit de EU om ruimte te bieden aan onderhandelingen.

Meer uit Financieel

Olieprijzen dalen opnieuw, maar blijven op hoog niveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.

15 minuten geleden
Particuliere verhuurders: actieplan leidt niet tot genoeg huizen

DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".

49 minuten geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

1 uur geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

2 uur geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

2 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

3 uur geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

20 uur geleden