Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse fabrieksorders onverwachts gedaald

Duitse fabrieksorders onverwachts gedaald

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse fabrieksorders zijn in de maand april onverwachts gedaald. Dat toont aan dat fabrikanten in de grootste economie van Europa nog altijd kampen met de negatieve effecten van de coronapandemie en maatregelen om verspreiding van het virus te voorkomen.

Volgens het Duitse federale statistiekbureau was in april op maandbasis sprake van een daling van het aantal orders met 0,2 procent. Dat kwam vooral doordat de vraag vanuit eigen land tegenviel. De cijfers zijn gecorrigeerd voor seizoensinvloeden. Op jaarbasis stegen de orders met 80 procent, maar die vergelijking gaat mank vanwege de maatregelen die in het voorjaar van 2020 werden genomen tegen het virus, waarvan de impact destijds nog niet in te schatten was.

Kenners gingen in doorsnee ervan uit dat het aantal orders met 1 procent zou stijgen na de groei van bijna 4 procent een maand eerder. De cijfers tonen ook aan dat het herstel van de Duitse economie wat trager verloopt dan voorzien. Eerder was ook al sprake van een daling van de Duitse detailhandelsverkopen.

Naar de exacte reden voor de stagnatie van het aantal orders is het gissen. Het kan zijn dat verstoringen in de toeleveringsketen, en dan met name de blokkade van het Suezkanaal, hier debet aan zijn, aldus economen van ING. Ook kan sprake zijn van een tijdelijke hapering na de sterke opleving in het afgelopen jaar.

Meer uit Financieel

AkzoNobel verkoopt verfactiviteiten in Azië voor 1,2 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met de transactie is een bedrag van ongeveer 1,35 miljard dollar (1,2 miljard euro) gemoeid, meldt het concern.

3 uur geleden
De Hypotheker ziet meer alleenstaande huizenkopers

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaande kopers winnen terrein op de woningmarkt, ondanks de gestegen huizenprijzen en hogere hypotheekrentes. Hypotheekadviesketen De Hypotheker merkt dat het aantal hypotheekaanvragen van singles afgelopen kwartaal duidelijk in de lift zat, terwijl dat van stellen maar zeer licht toenam.

5 uur geleden
Recordaantal bezoekers bij Oktoberfest in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.

14 uur geleden
OPEC+ laat productiedoelen ongemoeid ondanks hoge olieprijs

WENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.

15 uur geleden
Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

16 uur geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

17 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

18 uur geleden