Duitse fabrieksorders onverwachts gedaald
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse fabrieksorders zijn in de maand april onverwachts gedaald. Dat toont aan dat fabrikanten in de grootste economie van Europa nog altijd kampen met de negatieve effecten van de coronapandemie en maatregelen om verspreiding van het virus te voorkomen.
Volgens het Duitse federale statistiekbureau was in april op maandbasis sprake van een daling van het aantal orders met 0,2 procent. Dat kwam vooral doordat de vraag vanuit eigen land tegenviel. De cijfers zijn gecorrigeerd voor seizoensinvloeden. Op jaarbasis stegen de orders met 80 procent, maar die vergelijking gaat mank vanwege de maatregelen die in het voorjaar van 2020 werden genomen tegen het virus, waarvan de impact destijds nog niet in te schatten was.
Kenners gingen in doorsnee ervan uit dat het aantal orders met 1 procent zou stijgen na de groei van bijna 4 procent een maand eerder. De cijfers tonen ook aan dat het herstel van de Duitse economie wat trager verloopt dan voorzien. Eerder was ook al sprake van een daling van de Duitse detailhandelsverkopen.
Naar de exacte reden voor de stagnatie van het aantal orders is het gissen. Het kan zijn dat verstoringen in de toeleveringsketen, en dan met name de blokkade van het Suezkanaal, hier debet aan zijn, aldus economen van ING. Ook kan sprake zijn van een tijdelijke hapering na de sterke opleving in het afgelopen jaar.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.
59 minuten geledenZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan, meldt Rijkswaterstaat. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven. De vaarweg zou vanaf donderdag voor een deel van de scheepvaart op slot gaan vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat.
2 uur geledenBLAGNAC (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft te maken gehad met een kwaliteitsprobleem aan zijn A330neo-toestellen, waardoor de afgelopen drie maanden bijna geen vliegtuigen van dit type zijn afgeleverd. Airbus meldt aan persbureau Bloomberg dat de oorzaak van het probleem inmiddels is vastgesteld en dat de leveringen zijn hervat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inkomsten als gevolg van wanbetaling, bijvoorbeeld uit incassokosten, zijn geen onderdeel van het verdienmodel van achterafbetalingsdienst Klarna. De geschillencommissie van financieel klachteninstituut Kifid is voor het eerst tot die conclusie gekomen na een uitgebreid betoog van Klarna.
3 uur geleden