Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse fabrieksorders onverwachts gedaald

Duitse fabrieksorders onverwachts gedaald

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse fabrieksorders zijn in de maand april onverwachts gedaald. Dat toont aan dat fabrikanten in de grootste economie van Europa nog altijd kampen met de negatieve effecten van de coronapandemie en maatregelen om verspreiding van het virus te voorkomen.

Volgens het Duitse federale statistiekbureau was in april op maandbasis sprake van een daling van het aantal orders met 0,2 procent. Dat kwam vooral doordat de vraag vanuit eigen land tegenviel. De cijfers zijn gecorrigeerd voor seizoensinvloeden. Op jaarbasis stegen de orders met 80 procent, maar die vergelijking gaat mank vanwege de maatregelen die in het voorjaar van 2020 werden genomen tegen het virus, waarvan de impact destijds nog niet in te schatten was.

Kenners gingen in doorsnee ervan uit dat het aantal orders met 1 procent zou stijgen na de groei van bijna 4 procent een maand eerder. De cijfers tonen ook aan dat het herstel van de Duitse economie wat trager verloopt dan voorzien. Eerder was ook al sprake van een daling van de Duitse detailhandelsverkopen.

Naar de exacte reden voor de stagnatie van het aantal orders is het gissen. Het kan zijn dat verstoringen in de toeleveringsketen, en dan met name de blokkade van het Suezkanaal, hier debet aan zijn, aldus economen van ING. Ook kan sprake zijn van een tijdelijke hapering na de sterke opleving in het afgelopen jaar.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

49 minuten geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

55 minuten geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

1 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

2 uur geleden
Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

4 uur geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

5 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

5 uur geleden