Duitse exporteurs minder positief door toeleveringsproblemen
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Duitse exporteurs zijn minder positief geworden over de toekomst. Volgens het gerenommeerde economische onderzoeksinstituut Ifo zorgen de wereldwijde toeleveringsproblemen en tekorten aan onderdelen zoals chips voor een minder sterke export van de Duitse industrie.
De index die de verwachtingen van exporteurs in de grootste economie van Europa meet, is deze maand naar het laagste niveau gezakt sinds februari. Met name in de Duitse chemie- en auto-industrie zijn exporteurs minder optimistisch over hun export in de komende maanden. Zo is de Duitse autosector flink geraakt door de chiptekorten, waardoor fabrieken tijdelijk stil zijn gelegd.
De graadmeter staat wel hoger dan voor de coronacrisis. In 2020 liet de index nog een zeer scherpe daling zien. De peiling door Ifo wordt maandelijks uitgevoerd onder circa 2300 Duitse exportbedrijven.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met de handelsdeal met Mexico. De in mei voorgestelde handelsdeal kreeg 474 stemmen voor en 131 tegen tijdens de stemming in Straatsburg.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van Gall & Gall leggen donderdag en vrijdag opnieuw het werk neer uit onvrede over het cao-bod van de slijterijketen, kondigt FNV aan. De vakbond verwacht dat tientallen winkels daardoor gesloten blijven, vooral rond de grote steden.
30 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Ongeveer 6000 zeevarenden zitten nog vast aan boord van schepen in de Perzische Golf. Dat zei de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez, woensdag over het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Hij riep op tot de-escalatie en maximale terughoudendheid van de strijdende partijen.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie neemt de zorgen van omwonenden van Tata Steel "serieus". Dat is volgens persofficier Thomas Slieker het signaal dat het OM afgeeft met de aangekondigde strafzaak tegen het staalconcern.
32 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva wil niet alleen vanuit Groningen, maar ook vanuit Amersfoort en Den Haag met treinen naar Parijs gaan rijden. Daartoe heeft de spoorvervoerder, de grootste concurrent van de NS op het spoor, bij toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) aanvragen ingediend.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Een poging van Apple om onder strengere EU-regels voor grote techbedrijven uit te komen, is mislukt. Het Gerecht van de Europese Unie heeft de bezwaren van het Amerikaanse techconcern afgewezen en bevestigt dat Apple een zogenoemde poortwachter is voor de App Store en iOS.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland vindt het besluit van het Openbaar Ministerie om Tata Steel strafrechtelijk te vervolgen een zaak tussen het OM en het staalconcern. Volgens het OM heeft het in Noord-Holland gevestigde bedrijf onder meer opzettelijk schadelijke stoffen in de lucht gebracht. De provincie laat in een reactie weten hier kennis van te hebben genomen.
2 uur geleden