Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse export onverwachts gestegen, handel met Rusland minder

Duitse export onverwachts gestegen, handel met Rusland minder

WIESBADEN (ANP) - De vrees dat de Duitse economie in het tweede kwartaal van dit jaar zal krimpen, is wat afgenomen. Het Duitse statistiekbureau Destatis maakte bekend dat de export van de grootste economie van Europa in april met 4,4 procent is toegenomen. De stijging was tegen de verwachtingen van kenners in en volgde op een daling van 3,3 procent een maand eerder. Ook de invoer van de belangrijkste handelspartner van Nederland nam toe. Die steeg in april met 3,1 procent. Dat laatste cijfer toont aan dat Duitsland vooralsnog de problemen in de toeleveringsketens wereldwijd het hoofd weet te bieden.

De export naar Rusland kwam als gevolg van de sancties vanwege de oorlog in Oekraïne bijna tot stilstand. Op maandbasis daalde de uitvoer met nog eens 10 procent na de daling van 60 procent in maart. Duitsland exporteerde nog maar voor een bedrag van 800 miljoen euro naar Rusland. Daartegenover werd er voor 3,7 miljard euro uit Rusland ingevoerd. Daarmee was sprake van een daling van 16,4 procent.

Volgens economen van ING lukte het Duitsland om de restricties in de toeleveringsketen en de economische gevolgen van de oorlog in Oekraïne te trotseren. "Voorlopig althans", zo klinkt het. Volgens de bank worden de orderportefeuilles voor de export wel minder. Dat komt vooral door de grote afhankelijkheid van onderdelen en materialen uit China. Dat land ging de laatste weken gebukt onder strenge coronamaatregelen die de bedrijvigheid flink in de weg zaten.

Bovendien zal de oorlog in Oekraïne de bevoorradingsketens hoogstwaarschijnlijk verder ontwrichten, verwachten de kenners. Ook is het risico volgens ING groot dat de trend van deglobalisering en hoge energie- en grondstofprijzen door de oorlog wordt versneld. De huidige opleving van de export zou daarmee ook wel eens tijdelijk kunnen zijn.

Meer uit Financieel

Bezuiniging noopt ILT tot minder toezicht op taxi's en lawaai

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) houdt vanwege bezuinigingen volgend jaar op een aantal terreinen minder intensief toezicht. Het gaat onder meer om het vervoer van gevaarlijke stoffen, de taxibranche en geluidshinder in de luchtvaart en op het spoor. Andere onderwerpen krijgen prioriteit, zoals pfas-vervuiling, cyberweerbaarheid en de veiligheid van producten van Aziatische webshops.

41 minuten geleden
Benzineprijs in Nederland naar hoogste niveau ooit

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse benzineprijzen zijn woensdag gestegen naar het hoogste niveau ooit. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers ligt de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen nu net iets boven het record van een week geleden.

1 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst, focus op rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag met een kleine winst begonnen. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federal Reserve gaat naar verwachting na sluiting van de Europese markten de leenkosten in de grootste economie verhogen om de inflatie te bestrijden. Het zou de eerste renteverhoging zijn sinds juli 2023 en de eerste rentewijziging onder Fed-voorzitter Kevin Warsh.

1 uur geleden
Reuters: Frankrijk bereid kandidatuur Knot bij ECB te steunen

PARIJS (ANP) - Frankrijk is bereid tot steun aan de kandidatuur van Klaas Knot om president van de Europese Centrale Bank (ECB) te worden. Voorwaarde is wel dat een andere invloedrijke post, die van ECB-hoofdeconoom, naar een Franse kandidaat gaat. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Bloomberg: waarde ChatGPT-maker OpenAI naar 1,2 biljoen dollar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI voert verkennende gesprekken met investeerders over een nieuwe financieringsronde, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan de maker van ChatGPT toegekend worden van meer dan 1,2 biljoen dollar, oftewel 1200 miljard dollar.

1 uur geleden
Topvrouw Zara Woman na twee jaar alweer weg

ARTEIXO (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketen Zara, heeft de topvrouw van de damesmodedivisie Zara Woman na twee jaar alweer vervangen. Het bedrijf heeft Marta Andreia Rodrigues, een ervaren medewerker binnen de organisatie, aangesteld als opvolger van Lorena Rodríguez Veiga.

2 uur geleden
Bronnen: Nvidia-baas volgende week bij staatsdiner Trump en Xi

WASHINGTON (ANP) - Topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia is naar verwachting volgende week aanwezig bij het staatsdiner dat president Donald Trump aanbiedt aan de Chinese leider Xi Jinping. Dat melden Amerikaanse media, waaronder persbureau Bloomberg, op basis van ingewijden.

3 uur geleden