Duitse export naar Rusland gekelderd door sancties
WIESBADEN (ANP/DPA) - De impact van de oorlog in Oekraïne is goed zichtbaar in de exportcijfers van Duitsland, de grootste economie van Europa. Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau is de uitvoer naar Rusland met meer dan de helft gedaald. De daling is vooral het gevolg van de sancties die aan Rusland zijn opgelegd na de inval in Oekraïne.
Volgens de data van Destatis is de export naar Rusland in maart op jaarbasis met 57,5 procent gedaald. Dat betekende concreet dat er nog maar voor 1,1 miljard euro werd uitgevoerd.
Voor Duitsland is de Europese Unie veruit de belangrijkste afzetmarkt. Rusland staat nu op een twaalfde plaats van de belangrijkste landen buiten de EU waar goederen naar toe worden verscheept. Voor de oorlog bezette Rusland nog de vijfde plek.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
3 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
5 uur geleden