
Duitse export gedaald, ook import afgenomen
WIESBADEN (ANP) - De export van Duitsland is in oktober gedaald onder druk van een lagere uitvoer naar andere landen van de Europese Unie. Ook de import van de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland ging omlaag.
Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis zakte de goederenexport met 0,2 procent tot een waarde van 126,4 miljard euro in vergelijking met september. In vergelijking met een jaar eerder was een krimp te zien van ruim 8 procent.
De uitvoer naar andere EU-landen nam met 2,7 procent af als gevolg van de afzwakkende Europese economie. Duitsland voerde wel meer producten 'Made in Germany' uit naar de Verenigde Staten, China en het Verenigd Koninkrijk.
De Duitse import lag in oktober 1,2 procent lager op 108,6 miljard euro ten opzichte van september. Hier gaat een om een daling op jaarbasis van meer dan 16 procent. Duitsland ondervindt flinke economische tegenwind van de hoge inflatie en gestegen rente waardoor de binnenlandse vraag onder druk staat. Dat is ook negatief voor de Nederlandse export naar het land.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager gesloten. Beleggers verwerkten berichten van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarin kondigde Trump importheffingen aan voor verschillende landen, waaronder Japan, Zuid-Korea en Zuid-Afrika, die ingaan op 1 augustus.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft importheffingen voor verschillende landen aangekondigd op zijn socialmediaplatform Truth Social. Het gaat onder meer om Zuid-Afrika, Laos en Maleisië. De heffingen moeten op 1 augustus ingaan, aldus de president in brieven gericht aan de landen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal geen brief krijgen van de Verenigde Staten waarin hogere importheffingen worden aangekondigd. Dat melden ingewijden binnen de EU aan persbureau Reuters. De Amerikaanse president Donald Trump deelde eerder op maandag brieven aan Japan en Zuid-Korea. Goederen uit deze landen die worden ingevoerd in de Verenigde Staten, worden vanaf 1 augustus belast met een heffing van 25 procent.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt importheffingen van 25 procent aan voor goederen uit Japan en Zuid-Korea vanaf 1 augustus. Dat meldt hij in brieven gericht aan de Japanse premier en de Zuid-Koreaanse president die Trump heeft gedeeld op zijn socialemediaplatform Truth Social.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell is maandag onderin de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam geëindigd. Het olie- en gasconcern kwam met een kwartaalupdate die niet in de smaak viel bij beleggers. Zo is de verwachting dat de handelsresultaten voor zowel gas als olie in het tweede kwartaal aanzienlijk lager zullen zijn dan in de drie maanden daarvoor. Shell stond aan het einde van de handelsdag 2,5 procent lager.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG/DPA) - Paschal Donohoe is maandag herkozen als voorzitter van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden. De uitslag van de stemming was al vrijwel zeker. Andere kandidaten voor de functie, Carlos Cuerpo uit Spanje en Rimantas Sadzius uit Litouwen hadden zich eerder namelijk teruggetrokken.
6 uur geledenSARASOTA (ANP) - Trump Media & Technology heeft zijn streamingplatform Truth+ wereldwijd gelanceerd. Dat heeft het mediabedrijf achter het sociale mediabedrijf Truth Social van de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekendgemaakt. Volgens Trump Media is de app nu overal te downloaden op Apple- en Android-apparaten.
6 uur geleden