Duitse export gedaald, ook import afgenomen
WIESBADEN (ANP) - De export van Duitsland is in oktober gedaald onder druk van een lagere uitvoer naar andere landen van de Europese Unie. Ook de import van de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland ging omlaag.
Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis zakte de goederenexport met 0,2 procent tot een waarde van 126,4 miljard euro in vergelijking met september. In vergelijking met een jaar eerder was een krimp te zien van ruim 8 procent.
De uitvoer naar andere EU-landen nam met 2,7 procent af als gevolg van de afzwakkende Europese economie. Duitsland voerde wel meer producten 'Made in Germany' uit naar de Verenigde Staten, China en het Verenigd Koninkrijk.
De Duitse import lag in oktober 1,2 procent lager op 108,6 miljard euro ten opzichte van september. Hier gaat een om een daling op jaarbasis van meer dan 16 procent. Duitsland ondervindt flinke economische tegenwind van de hoge inflatie en gestegen rente waardoor de binnenlandse vraag onder druk staat. Dat is ook negatief voor de Nederlandse export naar het land.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.
14 minuten geledenLAREN (ANP) - Thuiswinkelbedrijf Tel Sell keert terug op de Nederlandse televisie. Nadat moederbedrijf Mediashop Benelux vijf maanden geleden failliet was gegaan, verdween het merk. Tel Sell is bekend van de productverkoop op de Nederlandse televisie door middel van lange reclames op commerciële zenders.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen doen een oproep aan reizigers om hun afval donderdag mee te nemen uit de trein en het station en ergens anders weg te gooien. Door een landelijke staking van schoonmakers zijn minder mensen aan het werk om de treinen schoon te houden. Als er minder afval in de treinen blijft liggen, scheelt dat ook in de benodigde schoonmaak, zegt een woordvoerster van de NS.
37 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.
40 minuten geledenGÖTEBORG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gaan kamperen in Zweden. Volgens de Zweedse kampeerbrancheorganisatie Svensk Camping steeg het aantal overnachtingen van Nederlanders op campings vorig jaar met ruim 7 procent tot meer dan 417.000. Daarmee staat Nederland op de derde plaats van buitenlandse overnachtingen in het land.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van de Britse budgethotelketen Travelodge stapt op na ophef over het seksueel misbruik van een vrouwelijke gast in een hotelkamer. Door die aanval ontstonden zorgen over de veiligheidsmaatregelen van Travelodge. Topvrouw Joanna Boydell heeft daarop besloten af te treden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft donderdag verklaard dat het "fel tegen" de nieuwe Amerikaanse importheffingen op drones en drone-onderdelen uit het buitenland is. President Donald Trump kondigde vorige week een tarief van 100 procent aan.
3 uur geleden