Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse export daalde in juli, ook import omlaag

Duitse export daalde in juli, ook import omlaag

WIESBADEN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in juli zowel minder goederen uitgevoerd als ingevoerd als een maand eerder, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. De uitvoer van goederen daalde met 2,1 procent, de invoer lag 1,5 procent lager. Die cijfers kunnen een nieuwe indicatie zijn dat de Duitse economie, die sterk op de industrie leunt, op weg is naar een recessie.

De dalende gasleveringen vanuit Rusland hadden invloed op de import, die haast een vijfde terugliepen. Ook de uitvoer naar Rusland daalde, met meer dan de helft. Dat kwam door nieuwe sancties tegen het land als gevolg van de inval in Oekraïne.

De export naar andere Europese landen steeg ten opzichte van juni, maar Duitsland nam minder producten uit andere landen af. De Verenigde Staten bleef de grootste exportbestemming voor Duitse goederen, maar de hoeveelheid die de oceaan over werd gestuurd daalde wel stevig. Qua import is China de grootste handelspartner en ook daar was een daling van meer dan 10 procent te zien.

Economen van ING stellen dat de handel niet langer een aanjager van groei is voor de Duitse economie. Dat komt onder meer door de energiecrisis die produceren duurder maakt, maar ook door problemen in de toeleveringsketens en hoge transportkosten. De bedrijvigheid in de Duitse industrie nam in augustus ook af, werd eerder deze week bevestigd. Ook andere macro-economische cijfers duiden op een afkoelende industrie.

Meer uit Financieel

Tech- en chipbedrijven onder druk op overwegend lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, waarbij vooral de technologieaandelen onder druk stonden. De sfeer werd vooral bepaald door zorgen onder beleggers over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Saudi-Arabië gaat miljarden investeren in pretparken in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië is van plan om 6 miljard euro te investeren in drie pretparken vlak bij Parijs. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron in een bericht op X. De Saudische entertainment- en investeringsgroep Qiddiya zal het project financieren.

3 uur geleden
Lange rijen bij Iraanse tankstations door dreigend benzinetekort

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran kampt met groeiende brandstoftekorten nu de Verenigde Staten het voor Teheran steeds moeilijker maken om brandstof uit het buitenland te halen. Volgens de staatskrant Hamshahri staan er in Teheran lange rijen bij tankstations uit angst voor prijsverhogingen. Veel automobilisten gaan al tanken, voordat de tank halfleeg is.

5 uur geleden
Lichte winst voor AEX ondanks minnen bij chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst gesloten. Beleggers namen winst op technologieaandelen in afwachting van belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia later deze week. Daarnaast zijn aandelenhandelaren in afwachting van een toespraak van Kevin Warsh, voorzitter van de Amerikaanse centrale bank op vrijdag.

6 uur geleden
Beveiliging Schiphol houdt dinsdag en woensdag werkonderbrekingen

UTRECHT (ANP) - De beveiligers op Schiphol houden dinsdag en woensdag hun eerste werkonderbrekingen uit onvrede over de hoge werkdruk, melden vakbonden FNV en CNV. Dinsdag gaat het om drie acties van een kwartier, om 10.00 uur, 14.00 uur en 19.00 uur. Woensdag zijn het er vijf van een kwartier: om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur, 16.00 uur en 19.00 uur.

6 uur geleden
Webwinkel Bijenkorf weer 'volledig beschikbaar' na datalek

AMSTERDAM (ANP) - De webshop van de Bijenkorf is weer volledig beschikbaar na problemen door het datalek bij de logistieke partner CEVA Logistics eerder deze maand. Daardoor waren tijdelijk veel artikelen niet te bestellen. Daarvoor was de levertijd al flink opgelopen. Die staat inmiddels weer op twee tot vijf dagen, wat nog wel langer is dan de enkele dag van voor de problemen.

7 uur geleden
Heffingen VS op Canadese auto's en staal verhoogd tot 50 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse importheffingen op alle auto's, vrachtwagens, auto-onderdelen en staal uit Canada worden per 1 januari verhoogd naar 50 procent. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn berichtendienst Truth Social. Volgens cijfers van de Canadese overheid heffen de VS momenteel 25 procent importheffing op geïmporteerde auto's, vrachtwagens en onderdelen.

7 uur geleden