Duitse export daalde in juli, ook import omlaag
WIESBADEN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in juli zowel minder goederen uitgevoerd als ingevoerd als een maand eerder, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. De uitvoer van goederen daalde met 2,1 procent, de invoer lag 1,5 procent lager. Die cijfers kunnen een nieuwe indicatie zijn dat de Duitse economie, die sterk op de industrie leunt, op weg is naar een recessie.
De dalende gasleveringen vanuit Rusland hadden invloed op de import, die haast een vijfde terugliepen. Ook de uitvoer naar Rusland daalde, met meer dan de helft. Dat kwam door nieuwe sancties tegen het land als gevolg van de inval in Oekraïne.
De export naar andere Europese landen steeg ten opzichte van juni, maar Duitsland nam minder producten uit andere landen af. De Verenigde Staten bleef de grootste exportbestemming voor Duitse goederen, maar de hoeveelheid die de oceaan over werd gestuurd daalde wel stevig. Qua import is China de grootste handelspartner en ook daar was een daling van meer dan 10 procent te zien.
Economen van ING stellen dat de handel niet langer een aanjager van groei is voor de Duitse economie. Dat komt onder meer door de energiecrisis die produceren duurder maakt, maar ook door problemen in de toeleveringsketens en hoge transportkosten. De bedrijvigheid in de Duitse industrie nam in augustus ook af, werd eerder deze week bevestigd. Ook andere macro-economische cijfers duiden op een afkoelende industrie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september voor de tweede maand op rij onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal zzp'ers in Nederland is gedaald, maar dat leidt nauwelijks tot meer werkloosheid. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) donderdag in een analyse. Veel mensen die stoppen als zelfstandige vinden volgens DNB snel weer ander werk, vaak in een andere sector.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) blijft klimaatadviezen en -financiering verstrekken aan landen, ondanks druk van de Amerikaanse regering van president Donald Trump om hiermee te stoppen. IMF-bestuurder Marnix van Rij zegt in een gesprek met het ANP dat dit deels als een Nederlands diplomatiek succes kan worden beschouwd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
9 uur geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
10 uur geleden