
Duitse experts adviseren boosterprik voor 12- tot 18-jarigen
BERLIJN (ANP) - Duitse jongeren van 12 tot 18 jaar moeten een boosterprik kunnen halen, adviseert de vaccinatiecommissie STIKO. De extra inenting met het vaccin van Pfizer/BioNTech zou op zijn vroegst drie maanden na de vorige prik moeten worden toegediend om het immuunsysteem een oppepper te geven, aldus de experts.
De boosterprik voor de tieners moet de sterke stijging van het aantal coronabesmettingen een halt toeroepen. De vrees is dat het zorgstelsel daaronder bezwijkt.
In Nederland komt de Gezondheidsraad binnenkort met een advies over het boosteren van jongeren van 12 tot en met 17 jaar. De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC maakte vorige week de weg vrij voor een boosterprik voor deze leeftijdsgroep.
De bescherming die vaccins bieden tegen corona-infecties neemt na enkele maanden af. Een boosterprik verhoogt die bescherming en verkleint de kans op overdracht.
Meer uit Buitenland
LONDON (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft negen arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. Het Londense korps verwacht dat er meer arrestaties zullen volgen.
13 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 21 mensen gewond geraakt, van wie zeker drie ernstig. Dat melden de Spaanse hulpdiensten.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft NAVO-landen een brief geschreven waarin hij zegt dat ze eerst moeten stoppen met olie uit Rusland te importeren en zelf met strenge sancties moeten komen, voordat de VS overgaan tot meer sancties tegen Rusland.
5 uur geledenTIRANA (ANP/DPA) - De aankondiging van de regering in Albanië om een computerprogramma als 'AI-minister' op te nemen in het nieuwe kabinet leidt tot kritiek van de oppositie in het land. Volgens de leider van de conservatieve Democratische Partij kan het helemaal niet.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger stelt dat al meer dan een kwart miljoen mensen uit de stad Gaza zijn weggetrokken in de afgelopen weken. Gaza is de grootste stad van de Gazastrook en nog dichter bevolkt dan de rest van het Palestijnse gebied. Volgens een legerwoordvoerder vertrekken de mensen voor hun eigen veiligheid. Er zouden voor de Israëlische beslissing de stad in te nemen ongeveer een miljoen mensen hebben verbleven.
6 uur geleden