Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse experts adviseren boosterprik voor 12- tot 18-jarigen

Duitse experts adviseren boosterprik voor 12- tot 18-jarigen

BERLIJN (ANP) - Duitse jongeren van 12 tot 18 jaar moeten een boosterprik kunnen halen, adviseert de vaccinatiecommissie STIKO. De extra inenting met het vaccin van Pfizer/BioNTech zou op zijn vroegst drie maanden na de vorige prik moeten worden toegediend om het immuunsysteem een oppepper te geven, aldus de experts.

De boosterprik voor de tieners moet de sterke stijging van het aantal coronabesmettingen een halt toeroepen. De vrees is dat het zorgstelsel daaronder bezwijkt.

In Nederland komt de Gezondheidsraad binnenkort met een advies over het boosteren van jongeren van 12 tot en met 17 jaar. De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC maakte vorige week de weg vrij voor een boosterprik voor deze leeftijdsgroep.

De bescherming die vaccins bieden tegen corona-infecties neemt na enkele maanden af. Een boosterprik verhoogt die bescherming en verkleint de kans op overdracht.

Meer uit Buitenland

Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

55 minuten geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

2 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

8 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

8 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

9 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

9 uur geleden