Duitse Europarlementariër roept op Taurusraketten te leveren
BRUSSEL (ANP) - De Duitse leider van de christendemocraten in het Europees Parlement, Manfred Weber, heeft de Duitse bondskanselier Olaf Scholz opgeroepen om Taurusraketten te geven aan Oekraïne. Dat deed Weber in een debat in het Europees Parlement dat in het teken stond van duizend dagen oorlog in Oekraïne. Scholz weigert tot nu toe Oekraïne van Duitse langeafstandsraketten te voorzien.
Volgens de Duitse bondskanselier zou het gebruik van Duitse wapens diep in Russisch gebied zorgen voor een escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
De VS hebben de restricties op door de VS geleverde langeafstandsraketten recent laten vallen. Ook Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk lijken Oekraïne straks toe te staan diep in Rusland militaire doelen te raken met de in hun land geproduceerde wapens.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Keir Starmer heeft afscheid genomen als Britse premier. Hij sprak tijdens een laatste speech voor zijn ambtswoning in Downing Street steun uit voor zijn opvolger Andy Burnham. "Ik wens hem veel succes. Hij heeft mijn volledige steun", zei Starmer.
22 minuten geledenMANAMA (ANP/AFP) - Bahrein en Koeweit hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. In de Bahreinse hoofdstad Manama klonken explosies terwijl het luchtalarm afging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - In New Delhi zijn de ordediensten slaags geraakt met demonstranten. Duizenden veelal jonge demonstranten zijn daar de straat opgegaan uit onvrede met de regering en specifiek de minister van Onderwijs. Eerder werd internet in delen van de stad al aan banden gelegd, uit angst voor onlusten. De protesten werden op voorhand verboden.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Festiviteiten na de door Spanje gewonnen WK-finale hadden in het westen van dat land een tragische afloop. Een 13-jarige jongen kwam om het leven in Ciudad Rodrigo, melden de lokale autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het luxevliegtuig dat de Amerikaanse president Donald Trump van Qatar kreeg, wordt binnenkort ongeveer een maand aan de grond gehouden. Dat vertelde Trump nadat discussie was ontstaan over de veiligheid van de Boeing 747-8. Het toestel krijgt volgens de president upgrades.
5 uur geleden