Duitse elite-eenheid van leger aangepakt na rechts-extremisme
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Defensie, Annegret Kramp-Karrenbauer, wil hard ingrijpen bij een elite-eenheid van het Duitse leger die herhaaldelijk in opspraak kwam na rechts-extremistische incidenten. Ze is van plan een compagnie van de eenheid op te heffen, heeft persbureau dpa vernomen uit kringen van de Defensiecommissie van de Bondsdag, het Duitse parlement.
In 2017 ontstond voor het eerst rumoer rond de commando's, toen bij een afscheidsfeestje van een commandant met varkenskoppen zou zijn gegooid en de Hitlergroet zou zijn gebracht. Begin dit jaar bleek uit onderzoek dat twintig leden van de elite-eenheid verdacht worden van extreemrechtse sympathieën. Dat is naar verhouding vijf keer zoveel als in het hele Duitse leger.
Kramp-Karrenbauer stelde in mei een commissie in die moest aangeven hoe extreemrechtse ideeën bij de commando's de kop ingedrukt kunnen worden. Woensdag zal ze haar voornemens om in te grijpen officieel presenteren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
8 minuten geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
1 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
3 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
8 uur geleden