Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse economieminister Habeck betreurt stuklopen TenneT-deal

Duitse economieminister Habeck betreurt stuklopen TenneT-deal

SEOUL (ANP/DPA) - De Duitse minister voor Economische Zaken Robert Habeck is teleurgesteld dat gesprekken over de aankoop van het Duitse deel van netbeheerder TenneT zijn geklapt. Donderdag werd bekend dat de Duitse regering onderhandelingen over zo'n deal definitief stopzet, omdat er te grote begrotingsproblemen zijn.

"Het is erg jammer dat het niet mogelijk was om een politieke oplossing te vinden", zei Habeck tegen verslaggevers tijdens een bezoek aan Zuid-Korea. De minister, lid van de Groenen, had het liefst gezien dat de Duitse activiteiten van de Nederlandse hoogspanningnetbeheerder samen zouden gaan met drie andere netbeheerders in Duitsland. Habeck zei dat dit elektriciteit goedkoper had kunnen maken voor consumenten.

De Duitse regeringscoalitie van sociaaldemocraten, groenen en liberalen is op dit moment in moeizame onderhandelingen verwikkeld over de begroting voor 2025. Naar verwachting zijn er miljardentekorten, dus doet het ministerie van Financiën controversiële bezuinigingsvoorstellen.

Meer uit Financieel

Economie groeit sterker dan gedacht in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming die hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 april werd gemeld, kwam de groei uit op 0,1 procent.

4 minuten geleden
Wall Street schudt angst voor escalatie Midden-Oosten van zich af

NEW YORK (ANP) - Wall Street ging maandag twijfelend van start, maar eindigde stevig in de plus. Beleggers beschouwden de Iraanse vergeldingsaanval op een Amerikaanse basis in Qatar als beperkt van aard en economisch irrelevant. De koersen gingen omhoog nadat Qatar had gemeld dat het de Iraanse aanvallen had onderschept zonder slachtoffers. Hierdoor gingen de olieprijzen, die de laatste tijd hard opliepen, scherp omlaag.

9 uur geleden
KLM: maatregelen al genomen, extra annuleringen niet nodig

SCHIPHOL (ANP) - KLM hoeft geen extra vluchten te annuleren door de luchtruimen die maandag in het Midden-Oosten zijn gesloten. "We hebben de afgelopen week al voorzorgsmaatregelen genomen", zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij.

9 uur geleden
KLM doet 'klemmend beroep' op bonden om niet te staken

SCHIPHOL (ANP) - KLM doet een "klemmend beroep" op de vakbonden om weer terug aan de onderhandelingstafel te komen en niet te gaan staken. Hierover heeft de luchtvaartmaatschappij een brief gestuurd aan FNV en CNV.

9 uur geleden
KLM, Qatar Airways, Emirates en Etihad passen vliegschema's aan

SCHIPHOL (ANP) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen gaan hun vliegschema's aanpassen of hebben dat al gedaan, aldus een woordvoerder van Schiphol. Ze doen dit nu de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar en Bahrein hun luchtruim hebben gesloten. Het gaat om KLM, Qatar Airways, Emirates en Etihad Airways. Ook Koeweit en Irak hebben hun luchtruim gesloten.

11 uur geleden
Grote oliebedrijven halen personeel weg uit Irak

BASRA (ANP/RTR) - De grote oliebedrijven Eni, BP en TotalEnergies, die olievelden exploiteren in Irak, hebben een aantal van hun buitenlandse medewerkers geëvacueerd. Dat meldt het door de Iraakse staat geleide Basra Oil Company maandag.

13 uur geleden
AEX stijgt ondanks spanningen Midden-Oosten, chipsector trekt kar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, is maandag flink hoger geëindigd, ondanks de toegenomen spanningen in het Midden-Oosten. Beleggers voelden zich vooral gesterkt door hogere standen op de koersborden op Wall Street.

13 uur geleden