Duitse economie veerkrachtiger in derde kwartaal
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie bleek in het derde kwartaal van het jaar veerkrachtiger dan aanvankelijk gemeld. Vooral consumenten gaven meer uit, blijkt uit definitieve cijfers over de groei van de grootste economie van Europa.
De aanvankelijke groei van 0,3 procent was al een verrassing, ondanks problemen door de gestegen energieprijzen en de onzekerheid als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Maar de groei bleek uiteindelijk uit te zijn gekomen op 0,4 procent. De consumptie door huishoudens lag in de meetperiode 1 procent hoger op kwartaalbasis. "De Duitse economie blijft robuust", aldus het Duitse bureau voor de statistiek in een verklaring. "Ondanks aanhoudende scherpe prijsstijgingen en de zich uitbreidende energiecrisis, maakten consumenten van de gelegenheid gebruik om meer te reizen en uit te gaan."
De komende maanden beloven moeilijker worden voor de economie van de belangrijkste handelspartner van Nederland. De verwachting is dat Duitsland evengoed een recessie zal doormaken nu bedrijven en huishoudens meer en meer last krijgen van de aanhoudend hoge energieprijzen. De omvang van de krimp is echter "uiterst onzeker", aldus de Bundesbank. Het risico van problematische aardgastekorten is daarbij ook afgenomen dankzij ongewoon warm herfstweer en opslagfaciliteiten die bijna vol zijn. De regering van bondskanselier Olaf Scholz bereidt ook maatregelen voor om gas en elektriciteit te subsidiëren.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
7 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
18 uur geleden