Duitse economie profiteert van kooplust onder consumenten
WIESBADEN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan aanvankelijk was berekend. Het herstel in de grootste economie van Europa werd onder meer aangejaagd door grotere uitgaven door consumenten en de overheid, geholpen door de versoepeling van de coronamaatregelen.
Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 1,6 procent ten opzichte van het vorige kwartaal, zo maakte het Duitse federale statistiekbureau bekend. In een eerdere raming werd nog een groei met 1,5 procent gemeld. Volgens kenners bevestigt de nieuwe raming dat de opleving van de Duitse economie vaart houdt. Het herstel is evenwel zwakker dan in veel andere landen van de eurozone. Dat komt vermoedelijk doordat de industrie te lijden had onder problemen in de toeleveringsketen.
Die problemen vormen volgens economen van ING een grotere bedreiging voor de economie dan Covid-19. "In feite vertoonde de economie in het tweede kwartaal twee gezichten", aldus ING. Aan de ene kant was er een sterke binnenlandse vraag met een stijging van de particuliere consumptie met 3,2 procent op kwartaalbasis en een stijging van de overheidsuitgaven met 1,8 procent. Aan de andere kant was er een trage groei bij de investeringen en de export.
De Duitse overheid gaf ook in de eerste helft van 2021 als gevolg van de coronapandemie aanzienlijk meer geld uit dan dat er binnenkwam. In verhouding tot de totale economische productie bedroeg het tekort van de federale overheid, de deelstaten, de gemeenten en de socialezekerheidsfondsen in de eerste zes maanden 4,7 procent, wat neerkomt op ruim 80 miljard euro. Dat is het op één na hoogste tekort in de meetperiode sinds de Duitse eenwording in 1990.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De hoop op een spoedig akkoord van de Verenigde Staten en Iran over de heropening van de Straat van Hormuz nam af, nadat Iran verklaarde niet te onderhandelen met de VS. Ook zei Iran alleen met de VS te willen praten als aan het eisenpakket van het land wordt voldaan.
11 minuten geledenARNHEM (ANP) - Zonnepanelen in Nederland produceren woensdag minder door de gedeeltelijke zonsverduistering. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht maandag dat dit enkele honderden megawatt minder zal zijn. Een megawatt kan zo'n duizend huishoudens tegelijkertijd van stroom voorzien.
20 minuten geledenZOETERMEER/AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie heeft minder last van laagwater dan de Duitse economie, dat zegt ING-econoom Rico Luman. In Nederland zijn er door het uitgebreide vaarwegennetwerk meer alternatieve routes dan in Duitsland en bovendien is een groot deel van Nederland nog relatief goed bevaarbaar, legt hij uit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM past vanaf oktober de catering op Europese vluchten aan. Met het nieuwe serviceconcept Grand Café KLM krijgen passagiers volgens de luchtvaartmaatschappij meer keuze in eten en drinken, en de mogelijkheid om vooraf een maaltijd te bestellen of aan boord iets van de menukaart te kiezen.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Tuinders in het werkgebied van het hoogheemraadschap van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, moeten nog zeker een paar dagen wachten voordat ze meer water kunnen krijgen voor hun gewassen. Glastuinbouw Nederland hoopt dat de sector aan het einde van deze week aan de slag kan gaan met oplossingen die momenteel worden onderzocht voor tuinders die last hebben van de aanhoudende droogte.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wie nu iets bestelt op de webshop van de Bijenkorf, krijgt het product pas op zijn vroegst op 3 september thuis bezorgd. Dat meldt de warenhuisketen op zijn website. De levertijden bij de Bijenkorf zijn fors opgelopen na een beveiligingsincident bij de logistieke partner CEVA Logistics.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ebusco ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse fabrikant voor de levering van 23 elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.
6 uur geleden