Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse economie op de rand van een recessie, verdere krimp dreigt

Duitse economie op de rand van een recessie, verdere krimp dreigt

DEN HAAG (ANP) - Duitsland bevindt zich op de rand van een recessie. De Duitse economie groeide afgelopen kwartaal maar met 0,1 procent, waardoor een recessie net is vermeden. Toch dreigt verdere krimp.

Economen spreken doorgaans van een technische recessie als de economie van een land twee kwartalen op rij krimpt. In Duitsland kromp de economie in het tweede kwartaal met 0,3 procent. De groei van 0,1 procent in het derde kwartaal is zo gering, dat macro-econoom Carsten Brzeski van ING denkt dat in de winter een recessie dreigt.

Duitsland heeft het al langer economisch zwaar, onder andere door toenemende concurrentie van China. Zo kondigde Volkswagen, het grootste bedrijf van Duitsland qua omzet, in oktober aan dat het ten minste drie fabrieken in Duitsland wil sluiten en tienduizenden mensen wil ontslaan.

Instabiele politiek

Bovenop de zwakke economie komt de instabiele politieke situatie in Duitsland. De Duitse regeringspartij FDP trok eerder deze maand al zijn ministers terug uit de coalitie, waardoor het kabinet is gevallen. Duitsers moeten daarom op 23 februari weer naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen.

Het verwachte economische beleid van de Verenigde Staten gaat de Duitse economie waarschijnlijk ook negatief beïnvloeden. Donald Trump wil hoge importheffingen en meer belastingvoordelen voor Amerikaanse bedrijven invoeren. Dat kan volgens Brzeski ten koste gaan van de concurrentiepositie van Duitsland. Volgens de econoom hangt de economische toekomst van Duitsland vooral af van de nieuwe regering en wat die gaat doen.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

37 minuten geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

1 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

2 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

2 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

3 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

5 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

5 uur geleden