Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse economie met 2,7 procent gegroeid in 2021

Duitse economie met 2,7 procent gegroeid in 2021

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in 2021 met 2,7 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder toen de grootste economie van Europa hard werd geraakt door de coronacrisis. Dat meldde het Duitse federale statistiekbureau op basis van een voorlopige schatting. In 2020 kromp de economie van de belangrijkste handelspartner van Nederland nog met 4,6 procent.

"De economische ontwikkeling was in 2021 nog steeds sterk afhankelijk van de coronacrisis en de bijbehorende beperkende maatregelen, maar de Duitse economie kon ondanks de pandemie en toenemende problemen bij toeleveringen en materiaaltekorten wel herstellen", zegt de president van het statistiekbureau in een toelichting op het cijfer.

De economie van Duitsland is overigens nog niet volledig hersteld van de crisis, want in vergelijking met 2019 ligt de omvang nog altijd 2 procent lager, aldus het statistiekbureau. De Duitse centrale bank rekent voor dit jaar op een economische groei met 4,2 procent.

Chiptekorten

Voor het vierde kwartaal van 2021 wordt wel verwacht dat er sprake was van krimp van de economie, mede door de omikronvariant. Daarnaast worstelt de Duitse industrie, met name de autosector, met de aanhoudende chiptekorten waardoor de productie wordt ontregeld. Deze tekorten zorgden ook in heel 2021 voor tegenwind bij de economische groei. ING-econoom Carsten Brzeski schrijft in een commentaar dan ook dat de groei van 2,7 procent "teleurstellend" is en dat het economisch herstel in Duitsland achterblijft bij andere eurolanden.

Er werden ook cijfers gemeld over het begrotingstekort van de Duitse overheid. Dat bedroeg vorig jaar 153,9 miljard euro, tegen een tekort van 145,2 miljard euro in 2020. Die tekorten hangen samen met de omvangrijke steunmaatregelen van de overheid tegen de crisis. In 2019 werd juist nog een begrotingsoverschot behaald van 51,1 miljard euro.

Meer uit Financieel

Steeds meer rijscholen verhogen leskosten om gestegen dieselprijs

REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.

47 minuten geleden
Vluchten Eindhoven tijdens renovatie naar Maastricht en Weeze

EINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.

57 minuten geleden
Wall Street flink hoger na opmerkingen Trump over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.

1 uur geleden
Veel bouwbedrijven bezorgd over hogere dieselprijs, merkt branche

ZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.

2 uur geleden
OnlyFans-eigenaar Leonid Radvinsky (43) overleden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.

2 uur geleden
Brussel roept lidstaten op na te denken over gasvoorraad winter

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.

3 uur geleden
EU-handelsverdrag met Mercosur vanaf 1 mei voorlopig van kracht

BRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.

3 uur geleden