Duitse economie kromp eind 2024 sterker dan verwacht
WIESBADEN (ANP/DPA) - De Duitse economie is in het laatste kwartaal van vorig jaar sterker gekrompen dan verwacht. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, daalde van oktober tot en met december met 0,2 procent. Dat komt naar voren uit definitieve cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis, dat eerder deze maand op basis van voorlopige cijfers een daling van 0,1 procent meldde.
Volgens het statistiekbureau was de export aanzienlijk lager dan in het voorgaande kwartaal, hoewel de uitgaven van consumenten en overheid wel stegen. Over heel 2024 kromp de Duitse economie met 0,2 procent, in lijn met de cijfers die eerder werden gemeld. Dat betekent dat de grootste economie van Europa voor het tweede jaar op rij is gekrompen. Het is voor het eerst in ruim twintig jaar dat er sprake is van twee opeenvolgende jaren van krimp in Duitsland.
De Duitse regering stelde de verwachting voor de economische groei voor dit jaar woensdag nog fors naar beneden bij. Waar eerder werd uitgegaan van een groei van 1,1 procent, is dat nu nog 0,3 procent. De Duitse economie worstelt al langer met problemen in onder meer de omvangrijke auto-industrie, een zwakke export naar China en consumenten die door de hoge inflatie en dure energieprijzen minder uitgeven. Daarnaast zorgt de val van de regeringscoalitie voor politieke onzekerheid.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
52 minuten geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
55 minuten geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
5 uur geleden