'Duitse economie gaat snel van coronacrisis herstellen'
BERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Duitse economie gaat snel van de schok van de coronacrisis herstellen. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Peter Altmaier gezegd. Hij verwacht dat het ergste achter de rug is en dat er niet nog eens lockdownmaatregelen hoeven te worden ingesteld zoals in maart en april. Het bruto binnenlands product (bbp) zal volgens Altmaier in 2022 het niveau van voor de crisis moeten hebben bereikt.
De regering in Berlijn gaat voor dit jaar uit van een krimp van 5,8 procent. In april was de verwachting nog dat het bbp met 6,3 procent zou afnemen. "We zijn erin geslaagd de gevolgen van de crisis goed op te vangen", zei Altmaier in een toelichting op de cijfers.
Volgens de nieuwe verwachting is de klap voor de Duitse economie als gevolg van de coronacrisis ongeveer even groot als de tik die de economie tijdens de financiële crisis in 2009 te verwerken kreeg. Toen bedroeg de krimp van het bbp 5,7 procent.
Voor 2021 verwacht de Duitse regering nu een groei van de economie van 4,4 procent. Dat is lager dan de eerder verwachtte groei van 5,2 procent.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
23 uur geleden