Duitse doelman Neuer draagt OneLove-band
DOHA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Manuel Neuer heeft in Doha bevestigd dat hij tijdens het WK in Qatar de OneLove-aanvoerdersband zal dragen, ongeacht of daar sancties op volgen.
De zogenoemde OneLove-campagne, van oorsprong een idee uit het Nederlandse voetbal, is een actie die staat voor verbinding en die zo een signaal afgeeft tegen elke vorm van discriminatie. Meerdere landen waaronder Nederland hebben aangekondigd dat hun aanvoerder de band zal dragen.
De FIFA verraste zaterdag met een samen met de Verenigde Naties opgezette campagne die met bedrukte aanvoerdersbanden wordt ondersteund. De wereldvoetbalbond heeft voor elke fase van het toernooi een ander motto zoals #FootballUnitesTheWorld, #SaveThePlanet en #NoDiscrimination. Technisch directeur Oliver Bierhoff van de Duitse voetbalbond reageerde verbaasd. "Het is een lastminutebeslissing. Het lijkt erop dat de FIFA geen duidelijk standpunt heeft", zei de Duitser.
Een woordvoerder van de KNVB meldt dat aanvoerder Virgil van Dijk maandag tegen Senegal gewoon de OneLove-aanvoerdersband draagt. "Overigens heel goed dat de FIFA nu ook een boodschap van pro-inclusie uitdraagt", zegt hij.
Meer uit Voetbal
PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
25 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
8 uur geleden