Duitse doelman Neuer draagt OneLove-band
DOHA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Manuel Neuer heeft in Doha bevestigd dat hij tijdens het WK in Qatar de OneLove-aanvoerdersband zal dragen, ongeacht of daar sancties op volgen.
De zogenoemde OneLove-campagne, van oorsprong een idee uit het Nederlandse voetbal, is een actie die staat voor verbinding en die zo een signaal afgeeft tegen elke vorm van discriminatie. Meerdere landen waaronder Nederland hebben aangekondigd dat hun aanvoerder de band zal dragen.
De FIFA verraste zaterdag met een samen met de Verenigde Naties opgezette campagne die met bedrukte aanvoerdersbanden wordt ondersteund. De wereldvoetbalbond heeft voor elke fase van het toernooi een ander motto zoals #FootballUnitesTheWorld, #SaveThePlanet en #NoDiscrimination. Technisch directeur Oliver Bierhoff van de Duitse voetbalbond reageerde verbaasd. "Het is een lastminutebeslissing. Het lijkt erop dat de FIFA geen duidelijk standpunt heeft", zei de Duitser.
Een woordvoerder van de KNVB meldt dat aanvoerder Virgil van Dijk maandag tegen Senegal gewoon de OneLove-aanvoerdersband draagt. "Overigens heel goed dat de FIFA nu ook een boodschap van pro-inclusie uitdraagt", zegt hij.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
19 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
22 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geleden