
Duitse dodental corona loopt op naar 5913
BERLIJN (ANP/RTR) - Het aantal mensen dat in Duitsland is overleden aan het coronavirus is opgelopen naar 5913. Het Robert Koch-Institut, de Duitse tegenhanger van het RIVM, meldde een stijging van 163 geregistreerde coronadoden.
Een dag eerder kwamen er nog 110 nieuwe sterfgevallen bij. De daling, die enkele dagen doorzette, is daarmee doorbroken.
Er kwamen 1144 nieuwe coronabesmettingen bij. Daarmee komt het totaal aantal besmettingen op 156.337. De besmettingsgraad in Duitsland is ook weer gestegen. Op dit moment steekt een besmet persoon in Duitsland gemiddeld precies één andere persoon aan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en China hebben met elkaar gesproken over de relaties van beide landen met de Verenigde Staten. Ook spraken de twee landen over het vooruitzicht op vrede in Oekraïne, zei het Russische ministerie in een verklaring.
5 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Brandweerlieden en hulpverleners hebben zaterdag honderden mensen behandeld tijdens de Berlijnse technoparade Rave the Planet. Dat melden de brandweer en de organisatoren van het evenement.
7 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Een Israëlische raket heeft in het hart van de Gazastrook minstens acht Palestijnen gedood, voornamelijk kinderen. Dat melden lokale functionarissen. De raketaanval miste volgens een verklaring van het Israëlische leger door een "storing" zijn beoogde doel, een strijder van Islamitische Jihad. Het projectiel landde "tientallen meters van het doel", aldus het leger.
1 uur geledenSYRACUSE (ANP/AFP) - Vanaf Sicilië is opnieuw een boot van de Freedom Flotilla vertrokken om de mensen in Gaza van noodhulp te voorzien. Aan boord van de Handala zijn ongeveer vijftien activisten.
4 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt maandag de Amerikaanse president Donald Trump. Oekraïne en zijn Europese bondgenoten kijken met spanning uit naar die dag, omdat Trump een "belangrijke verklaring" over Rusland heeft aangekondigd. Tegelijkertijd voert Trump de dreiging van een handelsoorlog met Europa op.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Massoud Pezeshkian is tijdens de twaalfdaagse oorlog met Israël gewond geraakt, schrijft het Iraanse staatspersbureau Fars. Hij liep lichte verwondingen op aan zijn been tijdens een aanval op een gebouw van de Nationale Veiligheidsraad in Teheran.
5 uur geledenWONSAN (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft zijn volledige steun voor de Russische oorlog in Oekraïne uitgesproken. Dat deed hij zaterdag tijdens een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, berichten Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.
7 uur geleden