Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse districten niet gerust op koeling coronavaccins

Duitse districten niet gerust op koeling coronavaccins

FRANKFURT (ANP/RTR) - Meerdere Duitse districten zullen geen gebruik maken van de coronavaccins van Pfizer en BioNTech die afgelopen weekend zijn gedistribueerd. De lokale overheden zijn bezorgd dat de vaccins tijdens transport niet voldoende gekoeld zijn gebleven.

"Er werd getwijfeld of de koeling de hele tijd voldoende is gebleven", aldus Christian Meissner, lokaal bestuurder van het district Lichtenfels in Beieren. "BioNTech heeft gereageerd en gezegd dat het vaccin waarschijnlijk in orde is, maar waarschijnlijk in orde is niet genoeg", zei Meissner, die eraan toevoegde dat de vaccins niet gebruikt zullen worden om het publieke vertrouwen in de vaccinatiecampagne niet te schaden.

Zondag maakte een woordvoerder van het district Lichtenfels bekend dat 1000 doses, bedoeld voor de Noord-Beierse regio's Lichtenfels, Coburg, Kronach, Kulmbach, Hof, Bayreuth, en Wunsiedel, mogelijk onbruikbaar zijn geworden vanwege problemen met de koeling.

Droogijs

De vaccins van Pfizer en BioNTech moeten worden vervoerd en bewaard bij een temperatuur van min 70 graden. Het middel wordt nu verzonden in speciaal ontwikkelde verzenddozen met droogijs, waarin het middel tot vijftien dagen goed blijft.

In de vaccinatiecentra kan het vaccin ongeopend in de bezorgdozen of in gewone koelkasten tot vijf dagen worden bewaard bij 2 tot 8 graden. De feitelijke vaccinatie kan bij kamertemperatuur plaatsvinden. BioNTech meldde vorige week dat het de houdbaarheid van zijn vaccin makkelijker wil maken.

Meer uit Buitenland

Zuid-Koreaanse media: militaire oefeningen met VS gehalveerd

SEOUL (ANP) - De geplande militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea in Zuid-Korea worden naar verwachting met ongeveer de helft teruggebracht. Dat meldden Zuid-Koreaanse media dinsdag en woensdag.

52 minuten geleden
Irak sluit contracten af voor alternatieve routes olie-export

BAGDAD (ANP) - De Iraakse regering heeft contracten goedgekeurd om via alternatieve routes olie te exporteren, zo maakte de regering dinsdag bekend.

52 minuten geleden
Israël: acceptatie Turkse troepen in Syrië was een bedreiging

JERUZALEM/ANKARA (ANP) - De aanvaarding door Syrië van Turkse troepen op een basis in het noordwesten van Syrië vormde een bedreiging. Dat argument voert Israël aan voor een aanval op de basis Abu Duhur in Syrië dinsdag.

52 minuten geleden
VAE: voor het eerst in maanden raketten uit Iran gedetecteerd

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zeggen dinsdag twee ballistische raketten vanuit Iran te hebben gedetecteerd. Beide projectielen kwamen neer in zee, meldt het ministerie van Defensie. De laatste keer dat het land een Iraanse aanval meldde, was in mei.

4 uur geleden
Frank Beard (77), drummer van ZZ Top, overleden

RICHMOND (ANP) - Frank Beard, de drummer van rockband ZZ Top, is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van de muzikant dinsdag bekendgemaakt. Beard kampte de afgelopen tijd met gezondheidsproblemen.

4 uur geleden
ICC-voorzitter op Amerikaanse sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.

7 uur geleden
Dode en ruim 200 zieken door uitbraak salmonella in VK

LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn meer dan tweehonderd personen besmet geraakt door een uitbraak van salmonella. Een van hen is overleden.

7 uur geleden