Duitse defensieminister: leger kan Duitsland niet verdedigen
BERLIJN (ANP) - Het Duitse leger is niet in staat het eigen land of zijn bondgenoten te verdedigen bij een brute aanvalsoorlog door bijvoorbeeld de Russen. Duitsland heeft geen strijdkrachten die weerstand kunnen bieden tegen een dergelijke agressie, aldus de Duitse defensieminister Boris Pistorius.
Volgens de krant Bild sloeg Pistorius alarm over de toestand van het leger in een vergadering van zijn sociaaldemocratische regeringspartij SPD. De bewindsman laakte daar ook de manier waarop Duitsland zijn opgave vervult binnen het NAVO-bondgenootschap: "We moeten onze verplichtingen in de alliantie nakomen, ze weer nakomen. Dat hebben we niet gedaan in het verleden." Als je verantwoordelijk bent voor de veiligheid van mensen "die hier of in Polen of elders wonen", moeten contractuele verplichtingen worden vervuld, aldus Pistorius.
Bild stelt dat de staat van de Duitse troepen lange tijd is verdoezeld door politici, maar dat er nu door Pistorius duidelijk tekortkomingen worden gesignaleerd. De minister benadrukte dat dringend van alles nodig is voor het leger, van wapens, munitie en voertuigen tot soldaten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
7 uur geleden