Duitse defensieminister brengt verrassingsbezoek aan Kyiv
KYIV/BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius is dinsdagochtend in Kyiv gearriveerd voor een verrassingsbezoek aan de Oekraïense hoofdstad. Een verslaggever van de Duitse krant Bild plaatste op X beelden van Pistorius die er uit een trein stapt. Volgens persbureau AFP spreekt hij er onder meer met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Het is het tweede bezoek van Pistorius aan Oekraïne sinds hij begin dit jaar defensieminister werd. Maandag bracht zijn Amerikaanse collega Lloyd Austin een bezoek aan Kyiv. De bezoeken volgen op een intensivering van Russische luchtaanvallen op Oekraïne.
Duitsland is na de Verenigde Staten de grootste militaire steunverlener aan Oekraïne. Het bezoek moet volgens AFP laten zien dat Berlijn de aandacht voor Oekraïne niet laat verslappen nu in het Midden-Oosten het conflict tussen Hamas en Israël is opgelaaid.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
2 minuten geledenSYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft zijn excuses aangeboden aan de joodse gemeenschap na de dodelijke aanslag op een chanoekaviering op Bondi Beach vorige week. Twee schutters doodden daar vijftien mensen en verwondden zeker veertig anderen.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - De twee mannen die verdacht worden van de dodelijke aanslag op Bondi Beach eerder deze maand hebben volgens de Australische politie een paar dagen eerder een verkenningsbezoek gebracht aan de plek van de schietpartij. Dat blijkt uit vrijgegeven rechtbankdocumenten.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Socialistische Arbeiderspartij (PSOE) van de Spaanse premier Pedro Sánchez heeft tien zetels moeten inleveren bij de regionale verkiezingen in Extremadura. De partij behaalde slechts 18 van de 65 zetels in het parlement.
7 uur geledenMIAMI/KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense delegatie die in Florida over het beëindigen van de oorlog spreekt, heeft drie dagen lang "productieve en constructieve gesprekken" gevoerd met Amerikaanse en Europese partners. Dit zei de speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, die een sleutelrol speelt in de onderhandelingen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet bekend waren als mogelijke slachtoffers. Nu dat wel zo is, vormen ze onderdeel van onderzoek en worden hun namen niet openbaar totdat dat is afgerond.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.
15 uur geleden