Duitse defensie slechter af dan voor Russische invasie Oekraïne
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse strijdkrachten hebben nog meer tekorten aan wapens en andere uitrusting dan voor de Russische aanval op Oekraïne in februari vorig jaar begon, zegt het parlementslid belast met contacten met het leger, Eva Hoegl. "De 'Bundeswehr' heeft te weinig van alles en nóg minder dan op 24 februari 2022", schrijft Hoegl.
Ze bekritiseert de regering, omdat die volgens haar wel meer geld vrijmaakt voor defensie, een fonds van 100 miljard euro, maar dat het daadwerkelijk uitgeven van dat geld slechts moeizaam van de grond komt. Bovendien geeft het leger allerlei zaken aan Oekraïne, maar worden die zaken niet of te traag vervangen.
Hoegl klaagt ook over de slechte staat van de onroerende goederen waar defensie over beschikt. Het opknappen van de militaire infrastructuur alleen al zou 50 miljard vergen. In een vraaggesprek met de WDR sprak de voorzitter van de Duitse Vereniging van de Strijdkrachten, André Wüstner, van "de rampzalige staat van de Duitse strijdkrachten".
Meer uit Buitenland
LGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
40 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.
2 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.
4 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.
4 uur geleden