Duitse defensie slechter af dan voor Russische invasie Oekraïne
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse strijdkrachten hebben nog meer tekorten aan wapens en andere uitrusting dan voor de Russische aanval op Oekraïne in februari vorig jaar begon, zegt het parlementslid belast met contacten met het leger, Eva Hoegl. "De 'Bundeswehr' heeft te weinig van alles en nóg minder dan op 24 februari 2022", schrijft Hoegl.
Ze bekritiseert de regering, omdat die volgens haar wel meer geld vrijmaakt voor defensie, een fonds van 100 miljard euro, maar dat het daadwerkelijk uitgeven van dat geld slechts moeizaam van de grond komt. Bovendien geeft het leger allerlei zaken aan Oekraïne, maar worden die zaken niet of te traag vervangen.
Hoegl klaagt ook over de slechte staat van de onroerende goederen waar defensie over beschikt. Het opknappen van de militaire infrastructuur alleen al zou 50 miljard vergen. In een vraaggesprek met de WDR sprak de voorzitter van de Duitse Vereniging van de Strijdkrachten, André Wüstner, van "de rampzalige staat van de Duitse strijdkrachten".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
5 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
6 uur geleden