Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse deelstaten varen steeds meer eigen coronakoers

Duitse deelstaten varen steeds meer eigen coronakoers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Duitse deelstaten varen steeds meer hun eigen koers in de coronacrisis en wachten het overleg met de regering woensdag niet af. Zo hebben onder andere Beieren en Mecklenburg-Vorpommern aangekondigd beperkingen voor de horeca en toeristenbranche te versoepelen.

Die deelstaten geven geen gehoor aan de oproep van de centrale regering in Berlijn om een gezamenlijke lijn uit te stippelen. Het is vooral bondskanselier Angela Merkel een doorn in het oog dat de deelstaten, die vergaande eigen bevoegdheden hebben, niet wachten op de landelijke afspraken.

Beieren besloot dinsdag de beperkingen in de horeca in mei onder voorwaarden stapsgewijs te versoepelen. Vanaf 18 mei mogen bepaalde buitenruimten weer open voor publiek. Restaurants volgen op 25 mei en hotels per 30 mei. Ook de richtlijn voor de burgers om binnen te blijven wordt versoepeld hoewel grote bijeenkomsten verboden blijven en menselijke contacten beperkt moeten blijven.

Duitse toeristen

De deelstaat Mecklenburg-Vorpommern besloot maandag tot ieders verrassing dat Duitse toeristen van buiten de deelstaat vanaf 25 mei, in de week voor Pinksteren, weer welkom zijn. De Oostzeekust in de deelstaat is een geliefde vakantiebestemming voor Duitsers. Vanaf 9 mei wil de deelstaat restaurants weer laten openen, onder stikte voorwaarden. Vanaf 18 mei volgen hotels, pensions en vakantiehuisjes.

Ook Nedersaksen en Saksen-Anhalt hebben vergelijkbare versoepelingen ingevoerd of aangekondigd. Bondskanselier Angela Merkel vergadert woensdag opnieuw met de leiders van de deelstaten over landelijke versoepelingen. Waarschijnlijk wordt dan beslist over opening van de scholen hoewel sommige deelstaten ook daarmee al vooruit lopen.

Meer uit Buitenland

VS en China gaan overleg voeren over risico's AI

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.

1 uur geleden
Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

6 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

7 uur geleden
Russische regeringspartij ruim aan kop bij parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.

8 uur geleden
Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

10 uur geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

11 uur geleden