Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse deelstaten varen steeds meer eigen coronakoers

Duitse deelstaten varen steeds meer eigen coronakoers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Duitse deelstaten varen steeds meer hun eigen koers in de coronacrisis en wachten het overleg met de regering woensdag niet af. Zo hebben onder andere Beieren en Mecklenburg-Vorpommern aangekondigd beperkingen voor de horeca en toeristenbranche te versoepelen.

Die deelstaten geven geen gehoor aan de oproep van de centrale regering in Berlijn om een gezamenlijke lijn uit te stippelen. Het is vooral bondskanselier Angela Merkel een doorn in het oog dat de deelstaten, die vergaande eigen bevoegdheden hebben, niet wachten op de landelijke afspraken.

Beieren besloot dinsdag de beperkingen in de horeca in mei onder voorwaarden stapsgewijs te versoepelen. Vanaf 18 mei mogen bepaalde buitenruimten weer open voor publiek. Restaurants volgen op 25 mei en hotels per 30 mei. Ook de richtlijn voor de burgers om binnen te blijven wordt versoepeld hoewel grote bijeenkomsten verboden blijven en menselijke contacten beperkt moeten blijven.

Duitse toeristen

De deelstaat Mecklenburg-Vorpommern besloot maandag tot ieders verrassing dat Duitse toeristen van buiten de deelstaat vanaf 25 mei, in de week voor Pinksteren, weer welkom zijn. De Oostzeekust in de deelstaat is een geliefde vakantiebestemming voor Duitsers. Vanaf 9 mei wil de deelstaat restaurants weer laten openen, onder stikte voorwaarden. Vanaf 18 mei volgen hotels, pensions en vakantiehuisjes.

Ook Nedersaksen en Saksen-Anhalt hebben vergelijkbare versoepelingen ingevoerd of aangekondigd. Bondskanselier Angela Merkel vergadert woensdag opnieuw met de leiders van de deelstaten over landelijke versoepelingen. Waarschijnlijk wordt dan beslist over opening van de scholen hoewel sommige deelstaten ook daarmee al vooruit lopen.

Meer uit Buitenland

Xi aangekomen in VS voor driedaags staatsbezoek

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag in de Verenigde Staten aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. De Amerikaanse president Donald Trump verwelkomde hem persoonlijk op de militaire vliegbasis Joint Base Andrews bij Washington.

2 uur geleden
VS en China verlengen handelsbestand tot 10 januari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken hun bestand in de handelsoorlog met twee maanden te verlengen tot 10 januari. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag tegen Fox News. Beide landen praten verder over een bredere handelsovereenkomst.

3 uur geleden
AI van OpenAI infiltreert medische database Australische overheid

CANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

7 uur geleden
EU roept op tot de-escalatie in Noord-Ethiopische regio Tigray

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.

8 uur geleden
Oekraïne stuurt twee Noord-Koreaanse gevangenen naar Zuid-Korea

NEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.

9 uur geleden
Weinstein krijgt 15 jaar cel voor misbruik productieassistent

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.

12 uur geleden
België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.

12 uur geleden