Duitse deelstaten varen steeds meer eigen coronakoers
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Duitse deelstaten varen steeds meer hun eigen koers in de coronacrisis en wachten het overleg met de regering woensdag niet af. Zo hebben onder andere Beieren en Mecklenburg-Vorpommern aangekondigd beperkingen voor de horeca en toeristenbranche te versoepelen.
Die deelstaten geven geen gehoor aan de oproep van de centrale regering in Berlijn om een gezamenlijke lijn uit te stippelen. Het is vooral bondskanselier Angela Merkel een doorn in het oog dat de deelstaten, die vergaande eigen bevoegdheden hebben, niet wachten op de landelijke afspraken.
Beieren besloot dinsdag de beperkingen in de horeca in mei onder voorwaarden stapsgewijs te versoepelen. Vanaf 18 mei mogen bepaalde buitenruimten weer open voor publiek. Restaurants volgen op 25 mei en hotels per 30 mei. Ook de richtlijn voor de burgers om binnen te blijven wordt versoepeld hoewel grote bijeenkomsten verboden blijven en menselijke contacten beperkt moeten blijven.
Duitse toeristen
De deelstaat Mecklenburg-Vorpommern besloot maandag tot ieders verrassing dat Duitse toeristen van buiten de deelstaat vanaf 25 mei, in de week voor Pinksteren, weer welkom zijn. De Oostzeekust in de deelstaat is een geliefde vakantiebestemming voor Duitsers. Vanaf 9 mei wil de deelstaat restaurants weer laten openen, onder stikte voorwaarden. Vanaf 18 mei volgen hotels, pensions en vakantiehuisjes.
Ook Nedersaksen en Saksen-Anhalt hebben vergelijkbare versoepelingen ingevoerd of aangekondigd. Bondskanselier Angela Merkel vergadert woensdag opnieuw met de leiders van de deelstaten over landelijke versoepelingen. Waarschijnlijk wordt dan beslist over opening van de scholen hoewel sommige deelstaten ook daarmee al vooruit lopen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een reeks "krachtige" luchtaanvallen op Iran uitgevoerd, meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaalrechtse politica Marine Le Pen stelt zich toch verkiesbaar bij de komende presidentsverkiezingen in Frankrijk in 2027. Dat maakte ze dinsdagavond bekend. Eerder op de dag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor misbruik van EU-geld. Ze kondigde aan tegen de uitspraak in cassatie te gaan.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins Harry vindt dat hij en de andere aanklagers in de Daily Mail-zaak geen gerechtigheid hebben gekregen. "We kwamen naar de rechtbank voor gerechtigheid en verantwoording. Maar we hebben geen van beide gekregen", liet de prins in een verklaring aan Britse media weten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meerdere straten in het centrum van Manhattan zijn afgesloten vanwege instortingsgevaar van een wolkenkrabber. Volgens burgemeester Zohran Mamdani van New York blijft het 37 verdiepingen tellende gebouw bewegen. Hij beschreef de situatie als ernstig en heeft een groot gebied om de toren heen afgesloten.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement is voor toetreding van Oekraïne tot de EU, als aan alle daarvoor geldende criteria wordt voldaan. Dat werd dinsdag duidelijk in een debat hierover. De uiterst rechtse en linkse partijen zijn tegen.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Twee Hongaarse publieke omroepen zijn tijdelijk gestopt met uitzenden na een reorganisatie. Premier Péter Magyar noemt het een historische dag. "Vandaag komt er een eind aan de propaganda-uitzendingen bij publieke media." De omroepen hadden volgens hem nauwe banden met oud-premier Viktor Orbán.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Syrië tijdens een bezoek beloofd ruim 50 miljoen euro die werd gestolen door de familie van de voormalige dictator Bashar al-Assad terug te geven. Het was het eerste bezoek van een Europese leider aan het land sinds de val van het regime in 2024.
5 uur geleden