Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse deelstaten roepen Volkswagen op geen fabrieken te sluiten

Duitse deelstaten roepen Volkswagen op geen fabrieken te sluiten

HANNOVER (ANP/DPA) - Vier Duitse deelstaten hebben autobouwer Volkswagen in een gezamenlijke brief opgeroepen geen fabrieken in Duitsland te sluiten. Het gaat om de deelstaten Nedersaksen, Saksen, Hessen en Berlijn. Volkswagen kampt naar eigen zeggen met overcapaciteit en moeilijke marktomstandigheden en zou daarom voor het eerst in zijn geschiedenis fabrieken van het merk in eigen land kunnen sluiten.

In de gezamenlijke brief van de economieministers van de deelstaten staat dat alle fabrieken in Duitsland behouden moeten blijven en dat individuele productielocaties niet tegen elkaar uitgespeeld moeten worden. Ook wordt kritiek geleverd op de gevolgen van fabriekssluitingen voor het personeel van Volkswagen, dat de dupe zou worden van strenge bezuinigingen.

Verder waarschuwen de ministers voor het verlies van kennis. Als die kennis eenmaal verloren is gegaan, blijft die doorgaans verloren of kan die enkel tegen hoge kosten hersteld worden, aldus de brief. Om banen en kennis te behouden zouden langetermijnafspraken gemaakt moeten worden.

Volkswagen heeft Duitse autofabrieken in Wolfsburg, Emden, Osnabrück, Hannover, Zwickau en Dresden. Ook zijn er fabrieken voor onderdelen in Kassel, Salzgitter, Braunschweig en Chemnitz. Het vaktijdschrift Manager Magazin meldde vorige maand op basis van bronnen dat Volkswagen overweegt 30.000 van de circa 130.000 banen te schrappen in Duitsland.

Meer uit Financieel

Nederlands bedrijf werkt samen met marktleider aan dronedefensie

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.

3 minuten geleden
Shell en Exxon verkopen gasvelden in de Britse Noordzee toch niet

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."

7 minuten geleden
Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

1 uur geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG wil beursnotering op Damrak

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.

1 uur geleden
Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

2 uur geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

2 uur geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

3 uur geleden